Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Siedziba Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" od 11.02.2019 r. została przeniesiona do nowego budynku przy ulicy Tadeusza Kościuszki 9 w Nisku.

Administracja NCK "Sokół" mieści się na I piętrze.

04.01.2019r.

Gmina Stalowa Wola, Gmina i Miasto Nisko oraz Gmina Pysznica informują o realizacji projektu pod nazwą „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” realizuje projekt pn. Zakup cyfrowego projektora kinowego dla Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, w ramach którego zakupiony zostanie zestaw kina cyfrowego: projektor kinowy, obiektyw projekcyjny, panel sterujący, podstawa pod projektor oraz zestaw lamp wraz z ich montażem i konfiguracją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZAPOWIEDZI KINOWE

W dniu 16 czerwca 2019 r., w niżańskim Parku Miejskim odbyła się cykliczna impreza - Przegląd Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej „Szkatuła”. W ramach przedsięwzięcia odbył się koncert „Wiosenne Figle”, w którym wzięły udział dzieci i młodzież z zespołów tanecznych i wokalnych, działających zarówno w Nisku, jak i oddziałach NCK-u, w Nowosielcu i Zarzeczu. Na scenie Amfiteatru zaprezentowało się prawie 300 uczestników, którzy swoimi występami podsumowali rok kulturalny 2018/2019.
Koncert rozpoczęły solistki  i zespoły wokalne „Gama”  i  „Akord” oraz zespół taneczny „Rewer” działające w NCK „Sokół” – Oddziale w Nowosielcu. Opiekunem grup z Nowosielca jest pani Jolanta Krawiec (wokal) i pani Anna Szczębara (taniec). Następnie na scenie wystąpiły zespoły taneczne działające w Nisku tj. zespół Mini Fuks II, Mini Fuks III, Mini Fuks IV, Mini Fuks V, Mini Fuks VI, a także Grupa Reprezentacyjna Fuks. Instruktorem zespołów jest p. Teresa Świdecka – Weglarz.
Po zespołach tańca nowoczesnego na scenie zaprezentowała się Sekcja Mażoretek,  którą niezmiennie od 2010 roku prowadzi p. Anna Różańska. W bloku tańca mażoretkowego wystąpiły Mini Mażoretki, Grupa Kadetek, Juniorek i Seniorek,  Duet: Wiktoria Gleich, Natalia Siek, Solo: Barbara Kutyła oraz Mini Formacja: Natalia Siek, Wiktoria Gleich, Kinga Kaczmarek, Gabrysia Polak i Kaja Puzio.
 W koncercie „Wiosenne Figle” wystąpiły także solistki NCK „Sokół” oraz zespół „Mia” prowadzone przez instruktora Dorotę Nieradkę, a także zespoły taneczne działające w Oddziale NCK „Sokół” w Zarzeczu – Mała Finezja, Szok, Szok II i Gagatki,. Instruktorem grup jest p. Michał Litewka.
Tegoroczną „Szkatułę” swoim pokazem uświetnił   izluzjonista i showman znany z programów telewizyjnych „Mam talent”, „Mali Giganci”, „Magicy z ulicy”, „My3” i „Pytanie na śniadanie” – Pan Ząbek.
Współorganizatorem przedsięwzięcia było Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, a zadanie współfinansowała Gmina i Miasto Nisko.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że nowa strona Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół"

obecnie znajduje się pod adresem:

www.nck.nisko.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN!