Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Siedziba Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" od 11.02.2019 r. została przeniesiona do nowego budynku przy ulicy Tadeusza Kościuszki 9 w Nisku.

Administracja NCK "Sokół" mieści się na I piętrze.

04.01.2019r.

Gmina Stalowa Wola, Gmina i Miasto Nisko oraz Gmina Pysznica informują o realizacji projektu pod nazwą „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” realizuje projekt pn. Zakup cyfrowego projektora kinowego dla Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, w ramach którego zakupiony zostanie zestaw kina cyfrowego: projektor kinowy, obiektyw projekcyjny, panel sterujący, podstawa pod projektor oraz zestaw lamp wraz z ich montażem i konfiguracją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

NIŻAŃSKIE CENTRUM KULTURY „SOKÓŁ”
informuje, że od 24 września do 13 października br. nie przyjmuje zleceń na usługę plakatowania.

W piątkowy wieczór, 12 lipca 2019 r., w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji otwarto wystawę „80 lat lodów „U Suchojada”. Wystawa powstała na bazie eksponatów i pamiątek rodzinnych Pawła Śnieżka, wnuka założyciela legendarnej, niżańskiej lodziarni. Oficjalnego otwarcia dokonała Alicja Sochacka, dyrektor Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, historyczne fakty związane z powstaniem lodziarni przekazała zebranym Karolina Kutyła. Bardzo miłym akcentem były dyplomy z gratulacjami wręczone Pawłowi Śnieżkowi oraz dyrekcji NCK „Sokół” przez członków zarządu Podkarpackiego Towarzystwa Numizmatycznego Koło w Nisku, Tadeusza Wojcieszyna i Mariusza Kowalika oraz list gratulacyjny z okazji 80 lecia funkcjonowania firmy, wystosowany przez Starostę Powiatu Niżańskiego, Roberta Bednarza odczytany i wręczony Pawłowi Śnieżkowi przez Przewodniczącego Rady Powiatu Sylwestra Daśko. Po części oficjalnej przyszedł czas na niespodziankę. Paweł Śnieżek, tak jak za dawnych lat jego dziadek Paweł Suchojad, serwował lody ze specjalnie zrekonstruowanego wózka. Można było spróbować lodów w rożku, a także w waflach. Oprócz lodów zebrani mogli poczęstować się przepysznymi rurkami z kremem, zrobionymi przez Izabelę Śnieżek według przepisu Pawła Suchojada.

Zgromadzone materiały i przedmioty pozwalają poznać historię niżańskiej lodziarni prowadzoną przez 3 pokolenia właścicieli. Na wystawie można zobaczyć fotografie i liczne dokumenty związane z samym założycielem, a także inne, świadczące o funkcjonowaniu lodziarni na przestrzeni 80 lat. Zobaczyć można na niej autentyczne przedmioty, którymi posługiwał się Paweł Suchojad wytwarzając swoje cukiernicze wyroby w czasach okupacyjnych, a także późniejsze urządzenia, które w miarę upływu czasu wspomagały produkcję lodów. Każdy wielbiciel lodów Suchojada powinien odwiedzić wystawę. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, można ją oglądać do 3 września.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"