Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Siedziba Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" od 11.02.2019 r. została przeniesiona do nowego budynku przy ulicy Tadeusza Kościuszki 9 w Nisku.

Administracja NCK "Sokół" mieści się na I piętrze.

04.01.2019r.

Gmina Stalowa Wola, Gmina i Miasto Nisko oraz Gmina Pysznica informują o realizacji projektu pod nazwą „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” realizuje projekt pn. Zakup cyfrowego projektora kinowego dla Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, w ramach którego zakupiony zostanie zestaw kina cyfrowego: projektor kinowy, obiektyw projekcyjny, panel sterujący, podstawa pod projektor oraz zestaw lamp wraz z ich montażem i konfiguracją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

NIŻAŃSKIE CENTRUM KULTURY „SOKÓŁ”
informuje, że od 24 września do 13 października br. nie przyjmuje zleceń na usługę plakatowania.

Za nami impreza pn. „Święto Niska 2019”, która odbyła się w dniach 24 – 25 sierpnia br. W sobotę na niżańskim stadionie zgromadzili się biegacze biorący udział w IV edycji Biegu Ulicznego „Nisko na piątkę”. W niedzielę na mieszkańców czekał dzień pełen wrażeń, a rozpoczął się od Niżańskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Starty zawodników IX edycji przedsięwzięcia rozpoczęły się na Placu Wolności, a zakończenie rajdu i jego meta zaplanowane było na parkingu NCK „Sokół”. Na miłośników sportów siłowych czekały zawody w siłowaniu na rękę o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, które przeprowadzono na Małych Plantach. O godz. 12, tradycyjnie już, odbyła się Msza św. w Sanktuarium św. Józefa w Nisku, po której Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek NCK „Sokół” oraz Orkiestra Dęta OSP z Zarzecza poprowadziła korowód uczestników na stadion MKS „Sokół”. Artystycznym pokazem niżańska sekcja mażoretek rozpoczęła program na stadionie. Następnie na scenie pojawiły się Wesołe Szczurki. Trzy barwne pluszaki o bardzo dużych gabarytach okazały się niezapomnianą atrakcja dla najmłodszych. O godz. 15 gospodarz miasta – p. Waldemar Ślusarczyk oficjalnie rozpoczął imprezę, po czym na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież skupione w Zespole Pieśni i Tańca „Racławice” im. Rodziny Mireckich. W trakcie koncertu, na scenie w asyście Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz Wiceministra Marcina Warchoła, pojawiła się p. Maria Mirecka – Loryś,  weteranka ruchu oporu z czasów II wojny światowej, działaczka polonijna i społeczniczka. Niezwykle sympatyczna, 103 – letnia seniorka ruchu narodowego, niegdyś mieszkanka Racławic k/ Niska, podzieliła się z publicznością wspomnieniami, wywołując zarówno zaciekawienie jak i wzruszenie. W programie artystycznym tegorocznego święta miasta nie zabrakło koncertów artystów polskiej sceny muzycznej. Po godzinie 16 na scenie wystąpił zespół „Wędrowne gitary”, tuż po nim „Lesioki” oraz folkowo – rockowy zespół „Mitra” z Gdyni. Gwiazdą wieczoru był Zespół „Myslovitz”. Niedzielną imprezę zakończył discopolowy zespół „Mejk”.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"