Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Siedziba Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" od 11.02.2019 r. została przeniesiona do nowego budynku przy ulicy Tadeusza Kościuszki 9 w Nisku.

Administracja NCK "Sokół" mieści się na I piętrze.

04.01.2019r.

Gmina Stalowa Wola, Gmina i Miasto Nisko oraz Gmina Pysznica informują o realizacji projektu pod nazwą „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” realizuje projekt pn. Zakup cyfrowego projektora kinowego dla Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, w ramach którego zakupiony zostanie zestaw kina cyfrowego: projektor kinowy, obiektyw projekcyjny, panel sterujący, podstawa pod projektor oraz zestaw lamp wraz z ich montażem i konfiguracją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZAPOWIEDZI KINOWE

Witajcie w naszej bajce….a ta bajka to nic innego jak pierwsza edycja Festiwalu pn. „W krainie baśniowej piosenki”. Przedsięwzięcie odbyło się 25 października 2019 r., w sali widowiskowej NCK „Sokół”. Inspiracją do zorganizowania festiwalu o takiej tematyce jest zamiłowanie niżańskiej młodzieży do wykonywania piosenek bajkowych. Najpopularniejsze z nich młodzi wykonawcy zaprezentowali niżańskim szkołom jeszcze w 2016 r. ,w ramach Widowiska Wokalno – Filmowego pod tą samą nazwą. Barwne widowisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem, stąd pomysłodawczyni Festiwalu – Dorota Nieradka (instruktor wokalny NCK „Sokół”) kontynuowała baśniową przygodę również w roku bieżącym.
Swój udział w Festiwalu zgłosiło 51 młodych wykonawców z Niska, Stalowej Woli, Harasiuk, Zdziar, Nowosielca, Ulanowa, Jeżowego, Stanów, Zarzecza, Krzeszowa, oraz Jastkowic. W jury zasiedli Magdalena Drozd (przewodnicząca), Dominika Swara oraz Błażej Mokrzak.
Niewątpliwie, największą popularnością cieszą się piosenki z bajek Disneya, które podbijają serca dzieci na całym świecie, a i niejednemu z dorosłych utkwiły w pamięci. Niemniej jednak podczas Festiwalu zaprezentowane zostały perełki z dawnych lat, polskie bajkowe hity, które słuchamy zawsze z sentymentem....czyli m.in. piosenki z Akademii Pana Kleksa, czy piosenka z bajki o sympatycznej pszczółce Mai.
Festiwal to nie tylko okazja do prezentacji dorobku artystycznego solistów oraz wymiany doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, ale przede wszystkim popularyzacja śpiewania piosenek o tematyce bajkowej, które towarzyszą nam, jako odbiorcom, od najwcześniejszych lat życia, lubimy do nich wracać, a jak stwierdził sam Hans Christian Andersen - Życie to najbardziej zdumiewająca bajka.

Monika Jagiełło

 

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"