Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Siedziba Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" od 11.02.2019 r. została przeniesiona do nowego budynku przy ulicy Tadeusza Kościuszki 9 w Nisku.

Administracja NCK "Sokół" mieści się na I piętrze.

04.01.2019r.

Gmina Stalowa Wola, Gmina i Miasto Nisko oraz Gmina Pysznica informują o realizacji projektu pod nazwą „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” realizuje projekt pn. Zakup cyfrowego projektora kinowego dla Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, w ramach którego zakupiony zostanie zestaw kina cyfrowego: projektor kinowy, obiektyw projekcyjny, panel sterujący, podstawa pod projektor oraz zestaw lamp wraz z ich montażem i konfiguracją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZAPOWIEDZI KINOWE

17 listopada 2019 r., w sali widowiskowej NCK „Sokół” odbyło się spotkanie środowisk seniorskich w ramach V Przeglądu Chórów i Zespołów Seniorskich „Si Senior”. Po raz pierwszy przedsięwzięcie zorganizowano w 2013 roku i  w obliczu ogromnego zainteresowania imprezą, kontynuowano je w latach kolejnych. W Przeglądzie biorą udział zespoły artystyczne działające przy Klubach Seniora, Domach Kultury, a także seniorzy nie skupieni w zespołach ale  na co dzień zajmujący się twórczością artystyczną.

W tegorocznej edycji przedsięwzięcia udział wzięli: Chór Echo Klubu Seniora w Nisku, Zygmunt Kunikowski – akordeonista z Niska, Zespół „Wiklina” Klubu Seniora w Rudniku n. Sanem, Zespół „Jargocianie” z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji  w Jarocinie oraz Zespół „Mira i Weseli Akordeoniści”. Ponadto w ramach programu, wystąpiły solistki z poszczególnych Zespołów – p. Maria Beera, p. Zofia Kotylak (Chór Echo), p. Zofia Oleksak, p. Helena Rosa („Jargocianie”) oraz p. Urszula Tasiemska („Wiklina”). Panie z wielkim wdziękiem i zaangażowaniem zaprezentowały widzom monologi, piosenki oraz krótkie formy kabaretowe.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"