Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maj/Czerwiec 2012

24.06.2012

    W minioną niedzielę, 24 czerwca br., mieszkańcy Leżajska, zachęceni piękną, słoneczną pogodą przybyli tłumnie na plac przy Domu Pielgrzyma, by wziąć udział w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Klasztor OO. Bernardynów we współpracy z działającymi przy parafii grupami katolickimi, Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku i Zespołem Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Festyn był okazją do zaprezentowania twórczości lokalnych grup muzycznych, a także skosztowania przysmaków z bernardyńskiej kuchni. Rozległy ogród przy Domu Pielgrzyma stał się doskonałym miejscem na aktywny wypoczynek zwłaszcza dla tych rodzin, dla których rzadkością jest możliwość wspólnego spędzenia czasu.

Czytaj więcej...

 23.06.2012

    W dniach 23-24czerwca br., już po raz siedemnasty, Sieniawa obchodziła uroczyście nadanie jej praw miejskich. W trakcie dwudniowych obchodów Dni Miasta, zarówno mieszkańcy Sieniawy, jak i okolicznych miejscowości, mogli wziąć udział w różnego rodzaju atrakcjach: od zawodów sportowych po występy artystyczne lokalnych zespołów. Tegoroczne obchody święta rozpoczęto oficjalnie 23 czerwca uroczystą sesją Rady Miasta. Po jej zakończeniu radni wraz z burmistrzem dołączyli do korowodu, na czele którego stanęły zespoły Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”: Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek oraz Sokola Orkiestra Rozrywkowa, zaproszone w tym celu przez władze Sieniawy.

Czytaj więcej...

16.06.2012

    W dniach 15-17 maja 2012 r. Gimnazjum - Liceum - Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku świętowało swoje 100-lecie. Trzydniowa uroczystość obfitowała w szereg atrakcji kulturalnych i artystycznych. Zespoły Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” także miały w tym swój udział.  16 maja br. w odpowiedzi na zaproszenie dyrekcji ZSL, Sokola Orkiestra Rozrywkowa i Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek poprowadziły korowód spod Kościoła p.w. Świętej Trójcy na plac przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, po czym zespoły zaprezentowały zgromadzonym gościom krótki program artystyczny.

Czytaj więcej...

09.06.2012    Żupawa

    W sobotnie popołudnie 9 czerwca br. Sokola Orkiestra Rozrywkowa i Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury Sokółpodjęły się realizacji niezwykłego zadania jakim było przygotowanie oprawy muzycznej i tanecznej do uroczystości ślubnej, która miała miejsce we wsi Żupawa, w powiecie tarnobrzeskim. Wyjątkowości wydarzeniu dodaje fakt, iż zespoły po raz pierwszy w swej historii miały okazję zaprezentować się podczas tego typu przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

03.06.2012    Stalowa Wola

    W niedzielne popołudnie 03.06. br. o godzinie 17.00, w odpowiedzi na zaproszenie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie, Sokola Orkiestra Rozrywkowa wraz ze wszystkimi grupami  (młodsza, średnia, starsza) Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”  pojawiły się pod Bazyliką Konkatedralną w Stalowej Woli, by uroczyście stanąć na czele Marszu dla Życia i Rodziny zorganizowanego przez KCPR i Ruch Światło-Życie diecezji sandomierskiej. Uczestnicy pochodu przeszli Alejami Bł. Jana Pawła II i KEN, by zakończyć marsz na placu przy Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie odbywał się Piknik Rodzinny „Grunt to rodzinka”.  Podczas pikniku Sokola Orkiestra Rozrywkowa i Mażoretki mialy okazję zaprezentować licznie zgromadzonej publiczności swój program artystyczny.

Natalia Nowicka

Zobacz galerię

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"