Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lipiec/Sierpień 2014

Przez dwa dni mieszkańcy Gminy i Miasta Nisko bawili się na Święcie Chleba. Gwiazdami tegorocznej imprezy były zespoły Piersi, Sami, Chrząszcze oraz Zbigniew Wodecki.

Dni Niska 2014 odbyły się w dniach 23 i 24 sierpnia. Impreza tradycyjnie miała miejsce na stadionie MKS „Sokół". W sobotę dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji. Dzień rozpoczął się Wojewódzkim Turniejem Piłki Nożnej pod patronatem Football Academy. W rozgrywkach udział wzięły drużyny z całego województwa. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali puchary i okolicznościowe medale za udział w turnieju, które wręczał Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Julian Ozimek. Równolegle, podczas imprezy odbyła się promocja Stowarzyszenia "Sokołek" Nisko.

Jego członkowie skupili się przede wszystkim na prezentacji dotychczasowej działalności, jak również na przedstawieniu oferty dla nowych piłkarzy, chętnych do wstąpienia w szeregi „Sokołka". Były pyszne placki, kubki z logo Stowarzyszenia, a także książki, obrazujące prawie stuletnią historię klubu „Sokół".  Po południu zaprezentowali się soliści NCK „Sokół", a wieczorem na scenie wystąpiły zespoły „Freestyle" oraz „Chrząszcze". Gwiazdą sobotniego wieczoru była grupa „Sami". Impreza zakończyła się dyskoteką z Apollo Deejay's.

Drugi dzień niżańskiego Święta Chleba rozpoczął się mszą św. w Sanktuarium św. Józefa. Po nabożeństwie wszyscy przeszli korowodem na stadion, gdzie swoje umiejętności zaprezentowała Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek przy akompaniamencie Orkiestry Dętej MDK w Stalowej Woli. Następnie Zespół Pieśni i Tańca „Racławice" z KDK „Arka" wykonał program taneczno-wokalny „Muzyka Świata", a tuż po nim w programie „Melodie znad Wisły i Sanu" wystąpił Niżański Chór Seniorów Echo. Odbył się również koncert „KawaBand" i solistki Dominiki Majdańskiej. W międzyczasie dzięki członkom Niżańskiego Klubu armwrestlingowego „Wiking" mieszkańcy Niska mieli okazję udziału w zawodach w siłowaniu na rękę. Tuż po godzinie 18 na scenę wszedł Zbigniew Wodecki z Zespołem, który tradycyjnie dał rewelacyjne show. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była grupa „Piersi".

Imprezie towarzyszyły atrakcje w postaci pokazów skaczących szczudeł i wytwarzania wielkich baniek mydlanych, parku rozrywki „Żakoland", przejażdżek w siodle i bryczką. Ponadto dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli odbył się pokaz tresury psa policyjnego "Cywila". Nie zabrakło stoisk wystawienniczych, piekarniczych i gastronomicznych. Organizatorami tegorocznej imprezy była Gmina i Miasto Nisko, NCK „Sokół" Nisko oraz Stowarzyszenie dla Kultury „Collegium".

Tekst: Adrian Starzomski
UGIM NISKO

Obejrzyj galerię zdjęć.

20 lipca 2014 r. w niżańskim Parku Miejskim odbył się Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych z Powiatu Niżańskiego. Różnorodny program artystyczny zaprezentowały zespoły działające przy ośrodkach kultury:

  • Kapela Ludowa „Jeżowianie” z GCK w Jeżowem;
  • Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora z GOKSTIR w Jarocinie;
  • Kapela Flisacka z GCK w Ulanowie;
  • Zespół Wokalny „Echo Roztocza” z Parafii NMP Królowej Polski w Hucisku;
  • Zespół Taneczny „Pszczółki” i grupa wokalna z GOK w Krzeszowie;
  • Dziewczęta z MOK w Rudniku nad Sanem;
  • Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” oraz grupa wokalna z KDK „Arka”
  • Zespół Wokalno – Instrumentalny NCK „Sokół”

Nagrody i podziękowania ufundowane przez Gminę i Miasto Nisko oraz Powiat Niżański wręczyły  p. Amanda Siudy – Specjalista ds. promocji Gminy Nisko oraz p. Alina Kurlej – sekretarz Starostwa Powiatowego w Nisku. Na zakończenie Przeglądu wystąpił Adam Maziarz z autorskim utworem hiphopowym oraz zespół Freestyle.

Obejrzyj galerię zdjęć.

19 lipca 2014 r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” odbył się wernisaż wystawy „Stop zaśmiecaniu lasów”. Otwarcie wystawy poprzedziło spotkanie poświęcone 90-leciu Lasów Państwowych na Ziemi Niżańskiej.  Wśród zaproszonych gości, których powitał prezes Towarzystwa Ziemi Niżańskiej – p. Stanisław Gawryś, znaleźli się leśnicy, ekologowie oraz przyjaciele lasu.

Program uroczystości rozpoczął się od  projekcji  filmu dokumentalnego o przedwojennym dyrektorze naczelnym Lasów Państwowych – Panu Adamie Lorecie, po której głos zabrał p. Jacek Frankowski -  z wykształcenia leśnik, honorowy prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.  Głos zabrali także przedstawiciele Nadleśnictwa  Rudnik nad Sanem – Nadleśniczy Edward Tomecki oraz Nadleśnictwa Rozwadów – Nadleśniczy Zenon Puzia.  Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu Niżańskiej Kapeli Ludowej, po której wszyscy zaproszeni goście udali się na zwiedzanie wystawy.  Pomysłodawcą zorganizowania przedsięwzięcia było Towarzystwo Ziemi Niżańskiej przy współpracy z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”, Niżańskim Centrum Rozwoju oraz Kołem Gospodyń Wiejskich „Nowosielczanki”.

Wystawę  „Stop zaśmiecaniu lasów” prezentującą satyryczne rysunki najlepszych polskich karykaturzystów oglądać można w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” do 20 września 2014 r. w godz. 8.00 – 16.00.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"