Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Styczeń/Luty 2014

W dniu 23 lutego 2014 r. w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" odbyło się spotkanie z kabaretem "Czwarta fala". Kielecka formacja młodego pokolenia zaprezentowała program autorski, w którym nie zabrakło pozytywnych emocji oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Obejrzyj galerię zdjęć z występu.

W dniu 14 lutego 2014 r. w sali widowiskowej NCK "Sokół" odbył się koncert walentynkowy pn. "Love is in the air". W krainę miłości swoim wokalem oraz doborem odpowiedniego repertuaru przeniosła nas półfinalistka VI edycji programu "Mam talent" - Diana Ciecierska, której akompaniował aranżer i prowadzący Zespół Wokalno - Instrumentalny NCK "Sokół" Wojciech Kawa. 

W dniu 8 lutego 2014 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Nisku odbył się IX Przegląd Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy taneczne 2014”. W tegorocznej edycji przeglądu swój udział zgłosiło 21 zespołów tanecznych, rywalizujących w czterech kategoriach tanecznych: cheerleaderki, gimnastyka artystyczna, street dance oraz show dance. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria show dance, w której zaprezentowało się 14 zespołów. Wszystkie grupy taneczne walczyły o nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. W przeglądzie przyznano także nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy za udział. Zespoły oceniało trzyosobowe jury, któremu przewodniczyła Aneta Markiewicz - specjalista tańca nowoczesnego i współczesnego. Ponadto w tym roku do oceny powołano po raz pierwszy trzyosobowe młodzieżowe jury, w skład którego weszli uczniowie, którzy na co dzień są członkami zespołów tanecznych.  Ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny prezentowanych przez zespoły układów tanecznych, ocena jury nie była łatwym zadaniem. 

Czytaj więcej...

     Styczeń w polskiej tradycji narodowej to czas świątecznych koncertów i wspólnego kolędowania. W ten radosny czas wpisał się także KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Dnia 26 stycznia 2014 r. formacje NCK „Sokół”: Zespół Instrumentalny, Zespół Wokalny „Fuego” oraz Chór „Echo” niżańskiego Klubu Seniora wystąpiły z kolędowym programem. Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać kilkunastu kolęd i pastorałek. W repertuarze znalazły się zarówno klasyczne kolędy tj. „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Cicha noc” jak i mniej popularne utwory.

    Prezentacje sceniczne to efekt pracy młodych artystów przygotowanych przez instruktorów: Dorotę Marut i Wojciecha Kawę. Natomiast  dyrygentem i opiekunem chóru jest p. Mirosława Barylska.

Obejrzyj galerię zdjęć z koncertu.

    W dniu 17 stycznia 2014 r., w sali widowiskowej NCK „Sokół” odbył się koncert „Świąteczne wspomnienia”. Zarówno układy taneczne jak i prezentowane w trakcie programu kolędowe przerywniki wokalne pozwoliły wszystkim uczestnikom powrócić wspomnieniami do tak niedawno przeżytych Świąt Bożego Narodzenia.  Koncert rozpoczął Dziecięcy Zespół Teatralny „Jaś i Małgosia” z Domu Kultury w Zarzeczu. Dzieci i młodzież zaprezentowały dwie  scenki z Jasełek. Następnie w bloku wokalnym kolędy prezentowali uczestnicy zespołów wokalnych NCK „Sokół”, w tym Zespół „Nutki” i „Fuego”. Świąteczne układy taneczne prezentowały zespoły: Mała Muza, Duża Muza, Mini Fuks I, Mini Fuks II, Mini Fuks III, a także zespół taneczny z Domu Kultury w Nowosielcu. Koncert zakończył wspólnie wykonany utwór „Znak pokoju”. 

Obejrzyj galerię zdjęć z koncertu.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"