Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wrzesień/Październik 2014

    Poniedziałkowy wieczór (27 października 2014 r.) wypełnił po brzegi salę widowiskową Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Koncert dla seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych był zwieńczeniem realizowanego przez Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” projektu „Pora na seniora”. W ramach projektu organizowane były spotkania, wyjazdy, zajęcia i warsztaty, kierowane  do osób powyżej 60-tego roku życia, z terenu powiatu niżańskiego.

    Występ gwiazdy wieczoru Alicji Majewskiej z akompaniamentem Włodzimierza Korcza wzbudził prawdziwy zachwyt i wzruszenie. Duet koncertujący razem  już ponad 30 lat, wystąpił na niżańskiej scenie po raz drugi. W 2010 roku NCK gościł artystów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Licznie zgromadzona publiczność nie tylko słuchała, ale została także włączona do wspólnego śpiewania.

    Koncert był także okazją do złożenia okolicznościowych życzeń seniorom przez młodych artystów z PSP nr 3 i Przedszkola nr 1, a także występu Chóru „Echo”, który działa przy niżańskim Klubie Seniora oraz rudnickiego duetu „Starsi”, który w osobach panów Eugeniusza Pędlowskiego  i  Zdzisława Męczyńskiego, reprezentował Klub Seniora w Rudniku n. Sanem.

Obejrzyj galerię zdjęć.

17 października 2014 r., w sali wystawienniczej NCK „Sokół” miał miejsce wernisaż wystawy prac graficznych Wiesława B. Bołtryka - artysty plastyka, dramaturga, aktora, poety  i  performera  z  Olecka.  Spotkanie uświetniła recytacja poematu „Ja” Juliusza Erazma Bolka w  wykonaniu  autora  prac oraz projekcja filmu „Przystanek dla bocianów” w reżyserii Józefa Romasza, z główną rolą Bołtryka.  

Wystawę, na którą składa się około 50 prac satyrycznych zwiedzać można do 30 listopada 2014 r.

Obejrzyj galerię zdjęć.

13 października 2014 r. w sali widowiskowej NCK „Sokół”  świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość zgromadziła grono pedagogiczne gminnych przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.  Część artystyczną zaprezentował niżański Chór Seniorów „Echo” intonując uniwersytecką pieśń „Gaudeamus Igitur”. Po pieśni pochwały młodości i radości życia, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimek złożył wszystkim nauczycielom życzenia oraz wspólnie z radnymi Rady Miejskiej wręczył kwiaty. Ponadto w części artystycznej w wykonaniu niżańskich seniorów publiczność wysłuchała nie tylko znanych pieśni ale także obejrzała scenkę kabaretową specjalnie przygotowaną na tę uroczystość. W ramach podziękowania za trud pracy wychowawczej Burmistrz Gminy i Miasta Nisko p. Julian Ozimek wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej p. Waldemarem Ślusarczykiem wręczył zasłużonym nauczycielom „Nagrody Burmistrza”.

Święto nauczycieli zakończył koncert Aloszy Awdiejewa.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W niedzielne popołudnie 5 października 2014 r. w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół"  po raz kolejny gościliśmy Teatr Sakralno-Dramatyczny im. św. Jana Pawła II z Janowa Lubelskiego. Wystawił on "Bajkę o przygodach Wróbelka Elemelka". Zebrana publiczność reprezentowana głównie przez dzieci, aktywnie uczestniczyła w przedstawieniu.

Obejrzyj galerię zdjęć z przedstawienia.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"