Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

W dniach 29-30 sierpnia br. na niżańskim stadionie MKS „Sokół” odbyła się impreza plenerowa pod znakiem chleba. Sobotni program rozpoczął turniej piłkarski „Sokołek Cup”. W czwartej edycji turnieju udział wzięło wiele klasowych drużyn z takich województw jak podkarpackie, lubelskie oraz świętokrzyskie. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Wspierające Sportowy Rozwój Dzieci „Sokołek” Nisko oraz Miejski Klub Sportowy „Sokół” Nisko.  Po sportowych zmaganiach w programie artystycznym na scenie zaprezentowały się Dziecięcy Chórek z Katolickiego Domu Kultury „Arka” w Racławicach, soliści Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, Studium wokalne „Prymka” oraz Zespół „Niżanki”. Ponadto przed gwiazdą wieczoru wystąpił zespół „Hot Squash” prezentując eksperymentalny rock z elementami jazzu, a także Sylvia Piotrowska z Zespołem.  Sobotni program zakończył koncert discopolowej grupy muzycznej „Classic” oraz dyskoteka z Dj Kris.

Niedzielne świętowanie,  rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Po mszy mieszkańcy oraz zaproszeni goście przeszli na stadion Sokoła korowodem prowadzonym przez Reprezentacyjną Sekcję Taneczną Mażoretek NCK „Sokół” oraz Gminną Orkiestrę Dętą z Kamienia. Po krótkiej części artystycznej ww. zespołów nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.  Następnie Zespół Pieśni i Tańca „Racławice" z KDK „Arka" wykonał program taneczno-wokalny, a po nim Szlagiery Wszech Czasów wykonała Milena Lange, Adam Szerszeń oraz Marek Stefankiewicz.  Prawdziwą niespodzianką na scenie była „Pszczółka Maja”, piosenka, która rozpoczęła program wokalny wykonany przez proboszcza parafii św. Józefa w Nisku – ks. Franciszka Grelę.  Ponadto na scenie zaprezentował się Kabaret „Ciach”, Zespół „Fuego” NCK „Sokół” oraz zespół „Tacy Sami”. Drugi dzień imprezy zakończył koncert zespołu „Wilki”, pokaz tańca z ogniem w wyk. zespołu „Corragio” oraz dyskoteka.

Tradycyjnie imprezie towarzyszyły prezentacje stoisk piekarniczych, wystawienniczych z rękodziełem artystycznym oraz Kół Gospodyń Wiejskich z  Zarzecza i Nowosielca. Nie zabrakło także stoisk firm lokalnych, prezentujących swoje usługi i produkty. Organizatorami tegorocznej imprezy była Gmina i Miasto Nisko, NCK „Sokół" Nisko oraz Stowarzyszenie dla Kultury „Collegium".  

Obejrzyj galerię zdjęć.

Klub Rękodzieła przy Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” podjął nowe wyzwanie rękodzielnicze. Dnia 25 sierpnia br. dwie przedstawicielki firmy „Ariadna” z Łodzi przeprowadziły w niżańskiej placówce warsztaty japońskiej sztuki haftu temari. Okazało się że ten rodzaj haftu nie jest rzeczą łatwą, ale kilkugodzinna praca przyniosła ciekawy efekt końcowy. Wspólne spotkanie było ponadto pretekstem do wymiany doświadczeń, a także do stworzenia planów na kolejne spotkania w dającej nieograniczone możliwości krainie rękodzieła.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W ramach wakacyjnej akcji w lipcu w Niżańskim Centrum Kultury ,,Sokół” odbywały się warsztaty wokalne dla wszystkich chętnych chcących poznać tajniki sztuki wokalnej.

Grupę stanowiły dzieci o dużej rozpiętości wiekowej od 6 do 18 lat.

W tak krótkim czasie uczestnicy mieli okazję ćwiczyć aparat głosowy -najważniejszy i niepowtarzalny żywy instrument, dzięki któremu można zaprezentować nie tylko głos ale także emocje. Warsztaty wokalne prowadziła Dorota Nieradka.

Tradycyjnie warsztaty zakończył Koncert Uczestników Warsztatów Wokalnych 31 lipca w Parku Miejskim w Nisku, każdy uczestnik  otrzymał pamiątkowy dyplom i statuetkę.

Obejrzyj galerię zdjęć.

< !--[if gte mso 9]> < ![endif]-->< !--[if gte mso 9]> Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE < ![endif]-->< !--[if gte mso 9]> < ![endif]-->< !--[if gte mso 10]> < ![endif]-->

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"