Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

20 grudnia 2015 r., Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zorganizowało Spotkanie Wigilijne na placu przy Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem oraz degustacja potraw wigilijnych wprowadziła mieszkańców w świąteczny nastrój. Podczas spotkania kolędy i pastorałki zaprezentowali: Zespół "Niżanki" prowadzony przez p. Barbarę Myśliwiec, zespół wokalny NCK "Sokół" oraz  Zespół "Janki" z Jarocina. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Parafia św. Józefa w Nisku,  Intermarche oraz NCK "Sokół".

Obejrzyj galerię zdjęć.

    17 grudnia 2015 r., w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu szopek i wręczenie nagród laureatom konkursu.
Konkurs na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, który po raz pierwszy został ogłoszony w grudniu 2006 roku. Od tego  czasu co roku do NCK wpływa kilkadziesiąt szopek wykonanych przez dzieci i młodzież, czasami przy pomocy dorosłych. Konkursowe prace wykonane są z bardzo różnych materiałów.  Wykonawcy wykorzystują papier, drewno, korę, plastelinę, masę solną, i inne materiały dekoracyjne.

    W bieżącym roku na konkurs wpłynęło 43 prace, w czterech kategoriach wiekowych. Szopki wykonywane były indywidualnie lub zbiorowo, a w sumie w tegoroczną edycję konkursu zaangażowanych było blisko 180 wykonawców.
Wszystkie szopki są naprawdę piękne, a każda odzwierciedla pomysłowość, precyzję  i artyzm młodych wykonawców. Jury było zachwycone wszystkim szopkami, a szczególnie doceniło te prace, w których wszystkie elementy szopki (także postacie) wykonane są własnoręcznie. W sumie komisja konkursowa pod przewodnictwem artysty plastyka – Pauliny Kary przyznała 13 nagród i 12 wyróżnień.  

    Zapraszamy do obejrzenia wystawy szopek, która czynna będzie do końca stycznia 2016 roku.

Obejrzyj galerię zdjęć.

13 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność obejrzeć sztukę "Nowe przyszło" na podstawie powieści Edwarda Redlińskiego "KONOPIELKA" w reżyserii Elżbiety Sawickiej w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dramatycznego "KUŹNIA" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie.

Obejrzyj galerię zdjęć.

6 grudnia 2015 r., w sali widowiskowej NCK "Sokół" odbył się koncert grupy "Czerwony tulipan". Zespół z Olsztyna w roku obecnym obchodzi 30 lat istnienia i działalności. Nieustannie od 1985 roku tworzą go: Stefan Brzozowski – kompozytor, wokal i gitara; dynamiczna, świetnie czująca się na estradzie Ewa Cichocka oraz liryczna, wrażliwa, ale dysponująca silnym głosem Krystyna Świątecka. Od wielu lat na gitarze gra w zespole Andrzej Czamara, a od niedawna Andrzej Dondalski – gitara basowa. Zespół należący do "Krainy łagodności" ku uciesze widowni wykonał piosenki poetyckie i kabaretowe. Koncert był prezentem mikołajkowym od Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Konkurs Recytatorski Szkół Gimnazjalnych należy do stałych przedsięwzięć organizowanych przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”. Eliminacje miejsko – gminne XIII edycji tego konkursu odbyły się 3 grudnia 2015 r.

W tegorocznych eliminacjach wzięli udział reprezentanci 5 gimnazjów z terenu Gminy i Miasta Nisko. Każdy z gimnazjalistów prezentował dwa wiersze dowolnie wybranych autorów. Komisja konkursowa oceniając wykonawców brała pod uwagę: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników, interpretację tekstu literackiego, kulturę żywego słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Trzyosobowe Jury w składzie: Grzegorz Prokop (instruktor ds. teatru w MDK w Stalowej Woli), Marek Urban (aktor i reżyser Teatru „Kontynuacja” NCK „Sokół”) i Krystyna Rębisz (niżański pedagog, pasjonat teatru) przyznało 4 nagrody i 1 wyróżnienie. Na nagrodę zasłużyły: Aleksandra Lesiakowska i Mateusz Rychlak z Gimnazjum nr 3, Katarzyna Stopyra z Gimnazjum nr 2 oraz Patrycja Hawryło z Gimnazjum w Zarzeczu, natomiast wyróżnienie (za interpretacje tekstu) otrzymała: Monika Janiec (Gimnazjum w Zarzeczu). Laureaci eliminacji miejsko-gminnych ponownie zaprezentują się podczas Finału edycji konkursu, który odbędzie się 12 grudnia  br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Organizator przedsięwzięcia – Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zadbało o to, aby laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książek, a wszyscy uczestnicy upominki oraz pamiątkowe dyplomy. 

                                                                                                Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"