Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maj/Czerwiec 2015

28.06.2015 r., późnym wieczorem w niedzielę,  Park Miejski w Nisku zamienił się w Tompkins Square Park zamieszkany przez bezdomnych, a to za sprawą wystawianej tam sztuki "Antygona w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego w reżyserii Marka Urbana.

Niżańscy aktorzy Teatru "Kontynuacja" NCK "Sokół" pokazali spektakl po raz 16, tym razem jednak w iście naturalnych warunkach, co z pewnością spodobało się licznie zgromadzonej publiczności.
 

Po licznych sukcesach zdobytych podczas 40-letniej działalności, Niżańska Kapela Ludowa NCK „Sokół” nie spoczywa na laurach.  W dniu 21 czerwca 2015 r. wzięła udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Lipie. Konkurs zorganizowany był w ramach I Festiwalu Folkloru Jagodowe Lato w Lipie. Mimo sporej konkurencji (do udziału w festiwalu zgłosiło się 11 zespołów) kapela niżańska zdobyła II nagrodę ufundowaną przez Starostę Stalowowolskiego. Z kolejnym sukcesem i jeszcze większą motywacją niżańscy muzycy wkraczają w sezon imprez letnich. :)

W dniu 14 czerwca 2015 r., w Parku Miejskim w Nisku odbył się Przegląd Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej Szkatuła 2015. Tegoroczne przedsięwzięcie otworzyło wręczenie nagród laureatom konkursu na logo zawodów I Podkarpackiego Rajdu Ratownictwa Medycznego.  Informacje o konkursie oraz listę laureatów przedstawiła p. Jadwiga Bielecka - kierownik Oddziału Pomocy Doraźnej i Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Program artystyczny rozpoczął koncert „Wiosenne Figle”, czyli prezentacja dorobku artystycznego zespołów działających przy Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. W programie podsumowującym sezon artystyczny 2014/2015 wystąpiły zespoły taneczne: Mała Muza, Duża Muza, Mini Fuks I, Mini Fuks II – instruktorem ww. zespołów jest p. Monika Nicałek Gabanyan. Następnie wystąpiły zespoły z NCK „Sokół” – Oddziału w Zarzeczu tj. zespół Szok, Gagatki, oraz pary taneczne: Natalia Stępniowska i Radosław Kutyła, Kornel Pawłowski i Nicola Martyna, a także Julia Warchoł i Hubert Stopyra, których opiekunem i instruktorem jest p. Justyna Sobkiewicz – Skrzypek. 

Czytaj więcej...

Dnia 27 maja 2015 r. w Domu Kultury w Nowosielcu odbyła się III Edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „TOBIE MAMO”. Adresatami przedsięwzięcia były dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Niewątpliwy sukces odnieśli reprezentanci Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół” zdobywając liczne nagrody. W I kategorii wiekowej - dzieci w wieku 4-6 lat nagrodzeni zostali OLIWIER SZOT i ZUZANNA KUZYK.

W II kategorii wiekowej - klasy I-III szkoły podstawowej NATALIA CZOPIK, EMILIA WARCHOŁ, wyróżnienie otrzymała  JULIA SZOSTAK.

W III Kategorii wiekowej - klasy IV – VI szkoły podstawowej - KAROLINA GUŚCIORA, OLIWIA KARAŚ.

Instruktorem artystycznym solistów NCK ,,Sokół” jest Dorota Nieradka.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym Niżańskie Centrum Kultury "Sokół" zorganizowało widowisko teatralne pn. "Wielka ucieczka". Bajka dla dzieci w przystępny i zabawny sposób wskazała młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań i podstawowe zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. W spektaklu udział wzięli uczniowie z PSP nr 1 w Nisku, PSP w Wolinie, PSP nr 6, PSP nr 5, PSP z ZS w Nowosielcu oraz PSP nr 4. 

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"