Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Marzec/Kwiecień 2015

25 kwietnia 2015 r. w sali widowiskowej NCK "Sokół" odbył się koncert pn. "Magic sound of Harmonica" w wykonaniu szczecińskiego zespołu harmonijek ustnych "ANIMATO". Członkowie zespołu Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa), Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa) oraz Jerzy Grzesiukiewicz (harmonijka chromatyczna) zaprezentowali niżańskiej publiczności przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w oryginalnych aranżacjach na cztery koncertowe harmonijki ustne.

Obejrzyj galerię zdjęć z koncertu.

Sala wystawiennicza Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” po raz kolejny wypełniła się pracami plastycznymi. W piątkowy wieczór – 17 kwietnia odbyło się otwarcie wystawy malarstwa  Michała Potaczały. Autor prezentowanych prac jest mieszkańcem Niska, emerytowanym nauczycielem, malarzem z zamiłowania. Malarstwem zajmuje się od najmłodszych lat. Ulubioną tematyką jego obrazów są pejzaże i martwa natura. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz licznych zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W latach siedemdziesiątych należał do niżańskiego Klubu Twórcy Amatora prowadzonego przez p. Zofię Wolanin. Jako artysta znany jest również środowisku polonijnemu w Stanach Zjednoczonych. Artysta często uczestniczy w różnych wystawach oraz przedsięwzięciach plenerowych, gdzie prezentuje swoje prace. Od wielu lat bierze udział w Wojewódzkiej Wystawie Malarstwa Nieprofesjonalnego organizowanego przez WDK w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych twórczością p. Michała zapraszamy do NCK „Sokół”. Wystawa będzie czynna do 29 maja 2015 r.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Z inicjatywy prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku nad Sanem, pana Edwarda Sekulskiego oaz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku, pani Joanny Chowaniec, Teatr "Kontynuacja" Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" wystawił sztukę "Antygona w Nowym Jorku"  Janusza Głowackiego w reżyserii Marka Urbana. Wydarzenie miało miejsce 10.04.2015 r. w LO w Rudniku nad Sanem. Był to spektakl charytatywny na rzecz Pawła Frączka - aktora niżańskiego Teatru "Kontynuacja".

www.radio.rzeszow.pl/informacje/item/36335-antygona-w-nowym-jorku-dla-chorego-pawla-z-niska

 

Obejrzyj galerię zdjęć ze spektaklu.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"