Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Styczeń/Luty 2015

W dniu 20 lutego 2015 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Nisku odbył się X Przegląd Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy taneczne 2015”. W tegorocznej edycji przeglądu swój udział zgłosiło 22 zespoły taneczne, rywalizujące w czterech kategoriach tanecznych: cheerleaderki, gimnastyka artystyczna, taniec mażoretkowy oraz show dance. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria show dance, w której zaprezentowało się 10 zespołów. Wszystkie grupy taneczne walczyły o nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. W przeglądzie przyznano także nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy za udział. Zespoły oceniało trzyosobowe jury, któremu przewodniczył Andrzej Sokołowski  - trener akrobata Klubu Sportowego „Piramida” w Rzeszowie.

Protokół obrad jury

Nie zabrakło także popisów wokalnych w wykonaniu solistek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” – Karoliny i Andżeliki Guściory, Oliwii Karaś oraz Klaudii Łackiej.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W środowe popołudnie (28 stycznia br.) koncertem „Świąteczne wspomnienia” Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zakończyło  świąteczny okres wypełniony wystawianymi jasełkami śpiewanymi kolędami i pastorałkami. To już po raz czwarty młodzi artyści pełni energii i radości, pod okiem profesjonalnych instruktorów, przygotowali wyjątkowy koncert. W ten jedyny w swoim rodzaju klimat wprowadzili nas uczestnicy zespołów wokalnych, tanecznych i teatralnych działających w NCK „Sokół” w Nisku i jego oddziałach zamiejscowych – w Nowosielcu i Zarzeczu.

Koncert rozpoczęły „Mini Jasełka” przygotowane przez młodszą grupę Teatrzyku „Jaś i Małgosia” z Zarzecza. Układy do świątecznych piosenek wykonało 5 zespołów tanecznych – niżańskie grupy: „Mini Fuks I”, „Mini Fuks II”, „Mała Muza” i „Duża Muza”, a także zespół „Rewers” z Nowosielca.  Oprawę wokalną zapewniły solistki i zespół  „Fuego”  z NCK „Sokół” oraz reprezentantki Studium Wokalnego „Prymka”.  Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie przez wszystkich występujących oraz licznie zgromadzoną publiczność utworu „Znak pokoju”.

                                                                                         Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.

25 stycznia 2015 r., w sali widowiskowej NCK "Sokół" odbył się "Wieczór z kolędą". Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaprezentowały zespoły Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" - Kawa Band i Niżańska Kapela Ludowa oraz Chór Echo Klubu Seniora w Nisku.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W dniach 17-18 stycznia 2015 r. odbył się XXII Niżański Przegląd Kolęd i Pastorałek. Scena Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” gościła blisko 160 wykonawców z całej Diecezji. W Przeglądzie wystąpiły  zespoły muzyczne i schole oraz soliści w trzech kategoriach wiekowych. Wyróżnienia otrzymali:  zespół „Janki” z GOKSTiR w Jarocinie, Alicja Pająk i Magdalena Kak z parafii św. Józefa w Nisku oraz soliści: Dominika Sieczka z KDK „Arka” w Racławicach, Zuzanna Dąbek i Andżelika Guściora z parafii św. Józefa w Nisku.

Przegląd, tradycyjnie podsumował Koncert Laureatów i Msza św. w Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Organizatorem przeglądu był ks. Mariusz Wieleba – Dekanalny Duszpasterz Dzieci i Młodzieży wraz z Oazą – Ruchem Światło – Życie przy parafii św. Józefa w Nisku.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"