Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lipiec/Sierpień 2016

W dniach 27-28 sierpnia br. na niżańskim stadionie MKS „Sokół” odbyła się impreza plenerowa Dni Niska – Święto Chleba 2016. Sobotni program rozpoczął VI Niżański Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbył się na Placu Wolności, a tuż po nim na Małych Plantach niżańscy siłacze zorganizowali Mistrzostwa Niska w siłowaniu na rękę. Niewątpliwym sukcesem okazał się I Bieg Uliczny „Nisko na piątkę” zorganizowany przez Grupę Biegową „Planeta Nisko”, Stowarzyszenie Turystyczno – Ekologiczno – Przyrodnicze Ziemi Niżańskiej oraz Gminę i Miasto Nisko. W godzinach popołudniowych na stadionie MKS „Sokół” rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu solistów Dziecięcego Chórku KDK „Arka” w Racławicach oraz NCK „Sokół”. Następnie publiczność wysłuchała koncertów rockowych w wykonaniu Artura Strączka i Olivii Fok oraz zespołu Fever. Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpił zespół Extra Mocni. Sobotni wieczór zakończył koncert discopolowej grupy muzycznej BOYS oraz zabawa taneczna z grupą Sunrisee.

Niedzielne świętowanie  rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Po mszy mieszkańcy oraz zaproszeni goście przeszli na stadion Sokoła korowodem prowadzonym przez Reprezentacyjną Sekcję Taneczną Mażoretek NCK „Sokół” oraz Orkiestrę Dętą OSP z Zarzecza. Po krótkiej części artystycznej ww. zespołów nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.  Następnie Zespół Pieśni i Tańca „Racławice" z KDK „Arka" wykonał program taneczny, a po nim krótki program wokalny zaprezentował proboszcz parafii św. Józefa w Nisku – ks. Franciszek Grela. Kolejnym elementem programu był występ Chóru „Echo” Klubu Seniora w Nisku, występ akordeonisty niżańskiego – p. Zygmunta Kunikowskiego, pokazy par tanecznych Szkoły Tańca „Just Dance” w Stalowej Woli oraz Koncert Niżańskiej Kapeli Ludowej. Ponadto za sprawą muzyków z zespołu „Konwój” po raz pierwszy w Nisku gościła muzyka country, a tuż po kowbojskich balladach ze sceny rozbrzmiewały dyskotekowe przeboje lat 80’ i 90’ prezentowane przez zespół Angel Song. Drugi dzień imprezy zakończył koncert zespołu KOMBII, pokaz tańca z ogniem w wyk. Grupy „Leśne licho” ze Stalowej Woli oraz dyskoteka z Dj Kris.

Tradycyjnie imprezie towarzyszyły prezentacje stoisk wystawienniczych z rękodziełem artystycznym, Kół Gospodyń Wiejskich z  Zarzecza, Nowosielca i Racławic oraz stoisko piekarnicze Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Nisku. Nie zabrakło także stoisk firm lokalnych, prezentujących swoje usługi i produkty.

Obejrzyj galerię zdjęć.

29 lipca br. (piątek) w sali widowiskowej NCK „Sokół” odbył się koncert uczestników warsztatów wokalnych organizowanych podczas wakacji letnich w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Swój udział w wokalnej przygodzie zadeklarowało 35 uczestników, którzy przez dwa tygodnie pracowali pod okiem Doroty Nieradki – instruktora wokalu NCK „Sokół”. Koncert był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych ale również tanecznych – piosenkom towarzyszyły układy taneczne. W nagrodę za ciężką pracę podczas warsztatów dzieci otrzymały statuetki, dyplomy i słodki poczęstunek.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"