Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Listopad/Grudzień 2016


18 grudnia 2016 r., w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu szopek i wręczenie nagród laureatom konkursu.

Konkurs na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, który po raz pierwszy został ogłoszony w grudniu 2006 roku. Od tego  czasu co roku do NCK wpływa kilkadziesiąt szopek wykonanych przez dzieci i młodzież, czasami przy pomocy dorosłych. Konkursowe prace wykonane są z bardzo różnych materiałów.  Wykonawcy wykorzystują papier, drewno, korę, plastelinę, masę solną, i inne materiały dekoracyjne.

W bieżącym roku na konkurs wpłynęło 74 prace, w czterech kategoriach wiekowych. Szopki wykonywane były indywidualnie lub zbiorowo, a w sumie w tegoroczną edycję konkursu zaangażowanych było ponad 200 wykonawców.

Wszystkie szopki są naprawdę piękne, a każda odzwierciedla pomysłowość, precyzję  i artyzm młodych wykonawców. Jury było zachwycone wszystkim szopkami, a szczególnie doceniło te prace, w których wszystkie elementy szopki (także postacie) wykonane są własnoręcznie. W sumie komisja konkursowa pod przewodnictwem artysty plastyka – Pauliny Kary przyznała 17 nagród i 16 wyróżnień.  

Zapraszamy do obejrzenia wystawy szopek, która czynna będzie do końca 20 stycznia 2017 roku.

                                                                               Alicja Sochacka


Obejrzyj galerię zdjęć z wręczenia nagród.

Obejrzyj galerię tegorocznych szopek bożonarodzeniowych.


    Święty Mikołaj odwiedził  Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” już 5 grudnia. Czekały na niego maluchy z niżańskich przedszkoli i szkół. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a muzyczny akcent zafundowały nam solistki – Marysia i Ala Pająk oraz zespół „Fuego” działający przy NCK „Sokół”. Przedszkolaki z Domu Misia sprawiły niespodziankę także Mikołajowi, obdarowując go laurką i śpiewając dla niego piosenkę. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek, ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz obejrzały okolicznościową bajkę.

Obejrzyj galerię zdjęć.

4 grudnia br, w sali widowiskowej NCK "Sokół" odbył się koncert Haliny Kunickiej. W programie koncertu pn. "Świat nie jest taki zły" niżańska publiczność z radością wysłuchała największych przebojów niekwestionowanej gwiazdy polskiej piosenki m.in. "Orkiestry dęte", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "To były piękne dni" czy "Gwiazda miłości". Koncert był prezentem mikołajkowym dla mieszkańców od Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Obejrzyj galerię zdjęć.


    23 listopada br., sala widowiskowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, po raz kolejny rozbrzmiewała muzyką, śpiewem i tańcem. Tym razem za sprawą najmłodszych artystów – przedszkolaków, którzy wzięli udział w IX Festiwalu Przedszkolaków Piosenki Promującej Zdrowie. Organizatorem przeglądu było Przedszkole nr 1 w Nisku we współpracy z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”, natomiast patronat sprawowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Nisku oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko. Celem Festiwalu jest  promowanie prawidłowych postaw wobec zdrowia, zachęcenie dzieci do zdrowego stylu życia – uprawiania sportu oraz promowanie uzdolnień muzycznych.

    W przeglądzie brali udział reprezentanci placówek przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach. W Festiwalu zaprezentowali się przedstawiciele: Niepublicznego Przedszkola DOMmisia w Nisku (ul. Szopena), PSP w Jeżowem Centrum, Przedszkola nr 1 w Nisku, Niepublicznego Przedszkola  „Żaczek” w Nisku, Przedszkola Miejskiego w Rudniku n/Sanem, PSP nr 3 w Nisku, Przedszkola Gminnego w Krzeszowie, Przedszkola Publicznego nr 15 w Stalowej Woli, Niepublicznego Przedszkola DOMmisia w Nisku (ul. Tysiąclecia), Ochronki – Niepublicznego Przedszkola w Rudniku n/Sanem, PSP w Nowosielcu, PSP nr 5 w Nisku oraz  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Racławicach.

    Na zakończenie festiwalu licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem obejrzała, przygotowany przez małych artystów z Przedszkola Nr 1, efektowny „Sportowy pokaz mody”.

    Organizator przeglądu – Przedszkole nr 1, zadbało także o  to, aby każdy z uczestników przeglądu oraz opiekunowie przygotowujący dzieci do występu, otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

                                                                         Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"