Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maj/Czerwiec 2016

     Spektakl „Antygona w Nowym Jorku”  Janusza Głowackiego w reżyserii  Marka Urbana w dniu 25.06.2016 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaleszanach, zwieńczył rok artystyczny 2015/2016. W czerwcu 2016 r. Teatr „Kontynuacja” wznowił wystawianie tej sztuki,  grając także w Ulanowie i Majdanie Królewskim. Tegoroczny sezon artystyczny  obfitował w wiele wydarzeń teatralnych, na pierwszy plan wysuwają się dwie nowe sztuki. 8 listopada 2015 r. odbyła się premiera spektaklu „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry  w wykonaniu, tym razem, młodzieży zrzeszonej w Teatrze „Kontynuacja” NCK „Sokół”.  Adaptacji i reżyserii podjął się Marek Urban. Sztuka cieszyła się niezwykłym powodzeniem, zważywszy na fakt, iż wystawiono ją  17. razy nie tylko na deskach Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, ale także w Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Jarocinie, Rudniku nad Sanem, Zaleszanach, Skopaniu, Zarzeczu, Krzeszowie, Ulanowie oraz w Radomyślu nad Sanem.

  Kolejny spektakl  „Bóg jest jak Bóg” na podstawie tekstu Zgromadzenia Salezjańskiego św. Jana Bosko wyreżyserowany przez Marka Urbana, miał premierę 8 maja  2016 r. Sztuka wystawiana była zarówno dla społeczności niżańskiej, jak i dla młodzieży niżańskich szkół.

Mimo, że mijający rok kulturalny był bardzo pracowity i urozmaicony pod względem doboru repertuaru, aktorzy nie zamierzają spocząć na laurach. Już teraz myślą o kolejnej sztuce, tym razem współczesnej „Mniejsze dobro” Henryka Bardijewskiego, której premiera odbędzie się tradycyjnie w listopadzie 2016 r.

Obejrzyj galerię zdjęć ze spektaklu „Antygona w Nowym Jorku”.

24 czerwca br., w Parku Miejskim w Nisku młodzież świętowała rozpoczęcie wakacji. W koncercie "Hello wakacje" wystąpiły zespoły Hot Squash, Spring Rolls oraz Jackknife. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie dla Kultury "Collegium" oraz Niżańskie Centrum Kultury "Sokół".

Obejrzyj galerię zdjęć.

    19 czerwca 2016 r., Niżańska Kapela Ludowa zdobyła II nagrodę w VI Regionalnym Przeglądzie Kapel Ludowych organizowanym przez GOK w Pawłosiowie.

    Należy dodać, że Niżańska Kapela od wielu lat popularyzuje i kultywuje tradycje ludowe w naszym regionie. We wrześniu 2014 r. obchodzony był jubileusz 40- lecia kapeli. Bogaty repertuar i ciekawe opracowania muzyczne sprawiają, że kapela ciągle koncertuje i jest obecna na wielu imprezach w całym województwie. Tylko ostatni rok kulturalny 2015/2016 przyniósł im kilkanaście występów i estradowych sukcesów. Do najważniejszych zaliczyć należy: wyróżnienie na V Głogowskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych „Wykopki 2015”, I miejsce w Konkursowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Szczodraki” oraz nagrodę Grand Prix w Przeglądzie „Godne Święta” organizowanym przez MOK w Przeworsku.

    Wszystkich sympatyków muzyki ludowej i biesiadnej zapraszamy na występ Niżańskiej Kapeli Ludowej podczas tegorocznej imprezy Dni Niska – Święto Chleba 2016, która odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia br.

W dniu 19 czerwca 2016 r., w Parku Miejskim w Nisku odbył się Przegląd Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej Szkatuła 2016. Program artystyczny rozpoczął koncert „Wiosenne Figle”, czyli prezentacja dorobku artystycznego zespołów działających przy Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. W programie podsumowującym sezon artystyczny 2015/2016 wystąpiły zespoły taneczne: Mini Fuks I, Mini Fuks II, Mini Fuks III, Duża Muza oraz Grupa Reprezentacyjna – instruktorem ww. zespołów od września 2015 r. jest p. Teresa Świdecka - Węglarz. Talenty taneczno – marszowe przedstawiła Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek (grupa młodsza, średnia i starsza), których instruktorem od początku istnienia jest p. Anna Stryjecka. W programie zaprezentował się także Zespół „Revers” z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” – Oddziału w Nowosielcu. Opiekunem grupy jest p. Anna Szczębara. Następnie wystąpiły zespoły z NCK „Sokół” – Oddziału w Zarzeczu tj. zespół Szok, Mini Szok, Gagatki, oraz pary taneczne: Natalia Stępniowska i Radosław Kutyła, Dominika Sarnowska i Michał Samborski, a także Julia Warchoł i Jakub Gęśla. Opiekę nad zespołami oraz parami tanecznymi  sprawuje p. Justyna Sobkiewicz – Skrzypek. Dodatkowo w trakcie programu zaprezentowali się uczestnicy Studium Wokalnego „Prymka”, którzy pracują pod okiem p. Barbary Myśliwiec, a także soliści i Zespół „Fuego” NCK „Sokół”, których opiekunem jest p. Dorota Nieradka. Program zakończyły warsztaty i pokazy cyrkowe dla najmłodszych. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie dla Kultury „Collegium” oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”.

Obejrzyj galerię zdjęć.

2 czerwca 2016 r. w Parku Miejskim w Nisku, odbył się piknik dla najmłodszych, a jego bohaterami były pluszowe gwiazdy z tęczowej krainy Tut Tut Tuli. Zespół „Tulinki” czyli Ciaputek, Tulinka i Czaruś razem z dziećmi wyśpiewały tulinkowe nutki, nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz  wspólnych zabaw. Kolejnym elementem programu był koncert wokalny „W krainie baśniowej piosenki”. Piosenki z filmów animowanych zaprezentowały solistki NCK „Sokół”: Julia Szostak, Oliwia Sarnikowska, Oliwia Karaś, Nikola Madej, Natalia Czopik, Wiktoria Wach, Patrycja Hawryło, Izabela Lenczowska, Karolina Guściora, Andżelika Guściora, Amelia Dąbek, Wiktoria Król, Dominika Swara (solistka Domu Kultury w Pysznicy). Młode wokalistki do występu przygotowała Dorota Nieradka.

Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie dla Kultury „Collegium” oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"