Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

    19 czerwca 2016 r., Niżańska Kapela Ludowa zdobyła II nagrodę w VI Regionalnym Przeglądzie Kapel Ludowych organizowanym przez GOK w Pawłosiowie.

    Należy dodać, że Niżańska Kapela od wielu lat popularyzuje i kultywuje tradycje ludowe w naszym regionie. We wrześniu 2014 r. obchodzony był jubileusz 40- lecia kapeli. Bogaty repertuar i ciekawe opracowania muzyczne sprawiają, że kapela ciągle koncertuje i jest obecna na wielu imprezach w całym województwie. Tylko ostatni rok kulturalny 2015/2016 przyniósł im kilkanaście występów i estradowych sukcesów. Do najważniejszych zaliczyć należy: wyróżnienie na V Głogowskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych „Wykopki 2015”, I miejsce w Konkursowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Szczodraki” oraz nagrodę Grand Prix w Przeglądzie „Godne Święta” organizowanym przez MOK w Przeworsku.

    Wszystkich sympatyków muzyki ludowej i biesiadnej zapraszamy na występ Niżańskiej Kapeli Ludowej podczas tegorocznej imprezy Dni Niska – Święto Chleba 2016, która odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia br.

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj13
Wczoraj30
W ostatnim tygodniu109
W ostatnim miesiącu550
Wszystkich63806

VCNT - Visitorcounter

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"