Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Marzec/Kwiecień 2016

24 kwietnia br. w sali widowiskowej NCK „Sokół” gościł Kabaret z Konopi z programem „Przygotowani na wszystko”.  Najlepsze skecze kabaretu spotkały się ze spontanicznym aplauzem publiczności.
Kabaret  powstał w 2004 roku, w jego skład wchodzą Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz oraz Radosław Kielich.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W niedzielne popołudnie 17.04.2016 r. publiczność zebrana w sali widowiskowej NCK "Sokół" miała możliwość obejrzeć spektakl "EMIGRANCI" Sławomira Mrożka w wykonaniu Puławskiego Teatru Amatorów. Adaptacji i reżyserii sztuki podjął się Ryszard Stępień, jeden z dwóch aktorów występujących w spektaklu.

Obejrzyj galerię zdjęć.

15 kwietnia 2016 r. w sali wystawienniczej NCK "Sokół" odbył się wernisaż fotografii Małgorzaty Oczkowskiej pn. "Osobliwości przyrody".  Mieszkanka Niska, absolwentka ochrony środowiska na Uniwersytecie Rzeszowskim przyrodnicze wykształcenie łączy z zamiłowaniem do fotografii. Od kilku lat amatorsko fotografuje przyrodę, głównie na terenie Niska i okolic. Po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace szerszemu gronu odbiorców.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W dniu 9 kwietnia 2016 r. w Domu Kultury "Mors" Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się VIII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Złoty Gryf 2016".

Nisko, w kategorii wiekowej 7-12, reprezentowała grupa taneczna FUKS Niżańskiego Centrum Kultury Sokół".

Choreografem grupy jest pani Teresa Świdecka- Węglarz.

Nagrodą za występ było otrzymanie wyróżnienia, co stanowiło nie lada gratkę, wziąwszy pod uwagę fakt, iż w ww. kategorii prezentowało się 30 zespołów tanecznych.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W dniu 22 marca 2016r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół w Nisku” odbyły się eliminacje powiatowe VII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nisku. Patronat nad konkursem sprawował Starosta Powiatu Niżańskiego oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko. Partnerem Przeglądu było Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”.

Do Przeglądu zostały zaproszone wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Zakres tematyczny przeglądu obejmował profilaktykę uzależnień. Poprzez konkurs przekazywane są rzeczywiste informacje dotyczące uzależnienia od nikotyny, alkoholu, narkotyków, szkodliwość biernego i czynnego palenia papierosów, szkodliwość używania alkoholu i narkotyków oraz kształtowanie prawidłowych, zdrowych postaw i odpowiedzialności za zdrowie swoje i swoich bliskich.
Autorskie inscenizacje młodych aktorów są ważnym przekazem edukacyjnym. Taka forma pracy pozwala komunikować odbiorcom o problemach młodzieży, sposobie widzenia świata i rozwiązywaniu problemów zdrowotnych w języku bliskim grupie rówieśniczej. Jest to również jedna za skutecznych metod aktywizowania środowisk szkolnych do działania na rzecz zdrowia.
W eliminacjach powiatowych Przeglądu udział wzięli uczniowie siedmiu Zespołów Szkół z powiatu niżańskiego (ZS nr 3 z Niska, ZS nr 2 z Niska, ZS ze Starego Nartu, ZS z Ulanowa, ZS z Nowosielca, ZS z Huty Krzeszowskiej, Gimnazjum nr 1 z Niska).

Czytaj więcej...

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"