Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Styczeń/Luty 2016

 14 lutego 2016 r. publiczność zebrana w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" miała przyjemność wysłuchać formacji "U Studni", wywodzącej się z nurtu poezji śpiewanej. Grupę tworzą byli muzycy Starego Dobrego Małżeństwa.

Swój program opierają głównie na wierszach  Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Koncert był walentynkowym prezentem od Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. 

Po spotkaniu została przeprowadzona akcja zbierania funduszy dla Łukasza Sobiło, który zmaga się z chorobą nowotworową.

Całkowity dochód w kwocie 650 zł. został przekazany Stowarzyszeniu "Dobro Powraca" ze Stalowej Woli, na rzecz Łukasza.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Tym razem aktorzy teatru "Kontynuacja" NCK "Sokół" wystawili "Śluby panieńskie" w reżyserii Marka Urbana na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudnickiej. Wydarzenie to miało miejsce 12 lutego 2016 r. w sali widowiskowej Miejskiego  Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem.

Obejrzy galerię zdjęć.

W dniu 5 lutego 2016 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Nisku odbył się XI Przegląd Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy taneczne 2016”. W tegorocznej edycji przeglądu swój udział zgłosiło 22 zespoły taneczne, rywalizujące w czterech kategoriach tanecznych: cheerleaderki, gimnastyka artystyczna, taniec mażoretkowy oraz show dance. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria show dance, w której zaprezentowało się 12 zespołów. Wszystkie grupy taneczne walczyły o nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. W przeglądzie przyznano I, II i III nagrodę , a także wyróżnienia. Zespoły oceniało trzyosobowe jury, któremu przewodniczyła Aneta Markiewicz.

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

Przegląd uświetniły pokazy taneczne par ze Szkoły Tańca Just Dance, które zaprezentowały tańce standardowe i latynoamerykańskie. Nie zabrakło także popisów wokalnych w wykonaniu solistek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”.

Współorganizatorem tegorocznej edycji Przeglądu był Zespół Szkół nr 2 w Nisku.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W niedzielne popołudnie 7.02.2016 r. publiczność niżańska miała okazję obejrzeć monodram "Goła baba" wg książki Joanny Szczepkowskiej w wykonaniu Teatru Okna ze Stalowej Woli, w reżyserii Marka Woynarowskiego.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    Dnia 31 stycznia 2016 r., KONCERTEM KOLĘD I PASTORAŁEK Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zakończyło świąteczny okres. Występ rozpoczęły formacje NCK „Sokół”: solistki i zespół wokalny „Fuego” oraz „Kawa Band”. Z kolędowym programem wystąpił także Chór „Echo” niżańskiego Klubu Seniora. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać zarówno klasycznych kolęd tj. „ Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, czy „Cicha noc”, jak i mniej popularne utwory utrzymane w świątecznym klimacie. Sceniczne prezentacje to efekt pracy młodych artystów przygotowanych przez instruktorów: Dorotę Nieradkę i Wojciecha Kawę. Natomiast dyrygentem i opiekunem chóru jest Mirosława Barylska. Koncert zakończyła wiązanka utworów z zimą w tle i świętami Bożego Narodzenia, w opracowaniu na akordeon, w wykonaniu Zygmunta Kunikowskiego.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"