Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wrzesień/Październik 2016

W niedzielne popołudnie 23.10.2016 r. na deskach niżańskiego "Sokoła" wystąpiła Scena Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury ze sztuką "Moralność Pani D..." Włodzimierza Kłaczyńskiego w reżyserii i inscenizacji  Stefana Szmidta i Alicji Jachiewicz,  wg "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. 

Licznie zebrana publiczność nagrodziła aktorów Biłgorajskiego Centrum Kultury gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Na miesiąc przed premierą nowej sztuki "Mniejsze dobro " Henryka Bardijewskiego, aktorzy Teatru "Kontynuacja" NCK "Sokół" wystawili dwukrotnie znany wszem wobec spektakl "Antygona w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego w reżyserii Marka Urbana.

Wydarzenia te miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie  9.10.br. oraz tydzień później w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Obejrzyj galerię zdjęć ze spektaklu:
- w Krzeszowie,
- w Stalowej Woli.

    Panie zrzeszone w Klubie Rękodzieła działającym przy Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” po raz kolejny podjęły wyzwanie rękodzielnicze. Tym razem specjalistka od filcowania na mokro – p. Zofia Jarmolińska, dzieliła się tajnikami tej oryginalnej techniki. Okazało się, że daje ona niegraniczone możliwości, a artyzm i fantazja osób tworzących pozwoliła na wyczarowanie całej gamy różnorodnych ozdób. Kilkugodzinna praca przyniosła ciekawy efekt końcowy w postaci obrazków, makatek, szali oraz biżuterii.

    Należy dodać, że niżańskie miłośniczki rękodzieła uczestniczyły już w warsztatach haftu temari, decupage, biżuterii koralikowej oraz frywolitki. Wymiana rękodzielniczych doświadczeń odbywa się także podczas regularnych spotkań w NCK „Sokół”, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

                                                                                                   Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.

W piątkowy wieczór 7 października w sali widowiskowej NCK "Sokół" odbył się teatralny spektakl poetycko-muzyczny „Co może jeden człowiek" -  w hołdzie Janowi Pawłowi II, z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela, Marka Stryszowskiego, Jacka Kaczmarskiego oraz poezją Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana i Czesława Miłosza.

Widowisko zostało opracowane i zaaranżowane przez Jana Nowickiego i grupę De Profundis w składzie: Marek Stryszowski - saksofony, flet prosty, śpiew, Cezary Chmiel - syntezatory oraz Tomasz Kudyk – trąbka.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Od czerwca do września 2016 r. grupa nieformalna „Plastycy” przy pomocy Stowarzyszenia dla Kultury „Collegium” i w partnerstwie z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” realizowała projekt pod nazwą „W krainie lalek”. Środki finansowe pozyskano z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Adresatami projektu „W krainie lalek” były dzieci i młodzież z Gminy i Miasta Nisko, które spędzały okres wakacyjny w mieście. Poprzez realizację założonego programu wyrównano szanse w dostępie do bezpłatnych zajęć artystycznych dzieciom i młodzieży. Ponadto odbiorcy projektu, rozwijając swoje talenty i zmysł artystyczny pod okiem profesjonalnego instruktora, nabyli nowe umiejętności m.in. tworzenie lalek, aktywne planowanie przyszłości,  umiejętność korzystania ze wsparcia instytucjonalnego i społecznego.

Czytaj więcej...

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"