Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Listopad/Grudzień 2017

Wczoraj tj.18.12.br. na Placu Wolności w Nisku odbył się coroczny Kiermasz Świąteczny, na którym można było  zakupić wyjątkowe i niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Swoje rękodzieła rozprowadzały Oddziały NCK „Sokół” w Zarzeczu i Nowosielcu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Gawra” w Nisku, Świetlice Środowiskowo – Profilaktyczne z Niska, Zarzecza, Nowosielca i Woliny, Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku, Koło Gospodyń Wiejskich z Racławic, uczniowie RCEZ w Nisku, jak również osoby indywidualne.

Obejrzyj galerię zdjęć.


W miniony niedzielny wieczór tj. 17 grudnia 2017 r. aktorzy Teatru "Kontynuacja" NCK "Sokół"wystawili w Porcie Kultury w Sandomierzu, po raz kolejny, sztukę "Antygona w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego w reżyserii Marka Urbana. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła grę aktorską gromkimi brawami.

Obejrzyj galerię zdjęć.


6 grudnia do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nisku  na zaproszenie Burmistrza zawitał święty Mikołaj.  Na hali sportowej zgromadziły się dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy i  Miasta Nisko.  Spotkanie rozpoczęte zostało występem  iluzjonisty Domino,  następnie wystąpiły solistki z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w składzie: Zuzia Ulawska, Zuzia Laba, Natalia Czopik, Emilia Wieleba, Oliwia Sarnikowska, Alicja Pająk i Paulina Madej pod kierownictwem pani Barbary Myśliwiec. Kolejno  został zaprezentowany układ taneczny przez Natalię Czopik i Karolinę Łaskę, przygotowany przez instruktora tańca Teresę Świdecką – Węglarz. Potem święty Mikołaj opowiedział o swoich perypetiach jakie spotkały go w podróży do Niska, po czym wysłuchał piosenek i wierszyków przygotowanych przez przedszkolaki. Na koniec imprezy wiceburmistrz Gminy i Miasta Nisko pani Teresa Sułkowska  wręczyła zgromadzonym słodkie niespodzianki.

Obejrzyj galerię zdjęć.


    3 grudnia 2017 r., Nisko gościło znaną piosenkarkę i aktorkę Izabelę Trojanowską. Artystka zaśpiewała swoje największe przeboje tj.: „Wszystko, czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ”, „Pieśń o cegle”, a także utwory z nowej płyty, wydanej w 2016 roku. Gromkie brawa, spontaniczne reakcje oraz długa kolejka po płytę i autograf świadczą o tym, że występ przypadł do gustu zgromadzonej publiczności.  Koncert był prezentem mikołajkowym dla mieszkańców, od Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Obejrzyj galerię zdjęć.


W środę, 29 listopada na Placu Wolności odbył się happeningu o nazwie „Czyste powietrze dla wszystkich”, w którym uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nisku. Akcja była częścią projektu pn. „Razem chrońmy nasze powietrze” mającego na celu podniesienie świadomości mieszkańców Gminy i Miasta Nisko na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływ na zdrowie.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"