Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maj/Czerwiec 2017

Tradycyjnie w czerwcu Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” robi podsumowanie zajęć w różnych dziedzinach sztuki. Koncert podsumowujący formy estradowe miał miejsce 11 czerwca w niżańskim Parku Miejskim, natomiast 21 czerwca w sali wystawienniczej oddziału NCK „Sokół” w Zarzeczu, odbyło się podsumowanie 10 - miesięcznej pracy w dziedzinie twórczości plastycznej i plastyczno – manualnej.

Prezentowane na wystawie prace powstawały w 3 pracowniach: w Nisku przy ulicy 3 Maja, w Zespole Szkół nr 2 w Nisku i oddziale w Zarzeczu. Różnorodność i ilość eksponowanych prac jest dowodem na to, że zajęcia były bardzo owocne,  a ich uczestnicy  z pewnością rozwinęli swoje zdolności, pasje i zainteresowania.Pieczę nad Ogniskiem Plastycznym od kilkunastu lat pełni artysta grafik – Stanisław Świeca, Pracownią Lalek kieruje artysta plastyk - Paulina Kara, natomiast zajęcia plastyczno – manualne w ZS nr 2 prowadził w mijającym roku kulturalnym Tomasz Żbik.

Obejrzyj galerię zdjęć.

 

    W dniu 18 czerwca br. w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim odbył się XI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TANECZNY "ROZTAŃCZONA WIOSNA". 

Grupa Reprezentacyjna "FUKS" NCK "Sokół" , której choreografem jest pani Teresa Świdecka-Węglarz, dołożyła na koniec obecnego sezonu artystycznego do swojego dorobku II nagrodę zdobytą w kategorii współczesne formy tańca, prezentując układ "Jazz".

Obejrzyj galerię zdjęć.

Teatr „Kontynuacja” Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” do swojego dorobku artystycznego dołączył kolejną sztukę teatralną. Tym razem młode pokolenie niżańskich aktorów, wsparte pomocą reżysera sztuki – Marka Urbana, wcieliło się w role nakreślone przez Aleksandra Fredro. Premiera cyklu teatralnego „Świeczka zgasła” i „Nikt mnie nie zna” odbyła się w scenerii niżańskiego Parku Miejskiego i zgromadziła liczną publiczność.

Należy dodać, że niżański teatr w ciągu 10 lat działalności podjął się realizacji 10 sztuk teatralnych, wystawił 131 spektakli, które obejrzało kilkanaście tysięcy osób, a niżańscy aktorzy gościli w 34 miastach i miejscowościach.

Mamy nadzieję, że ta niżańska pasja teatralna będzie nadal tak doskonale rozwijana, a kolejne lata będą obfitować w teatralne wydarzenia.

 Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.

    Za nami coroczny Przegląd Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej „Szkatuła 2017”. Program artystyczny rozpoczął koncert „Wiosenne Figle”, który stanowi prezentację dorobku artystycznego zespołów działających przy NCK „Sokół” oraz w jego oddziałach w Nowosielcu i Zarzeczu w sezonie artystycznym 2016/2017. Na scenie niżańskiego Parku zaprezentowało się 270 młodych działających w zespołach tanecznych, wokalnych, mażoretkowych i instrumentalnym. W programie tegorocznego koncertu wystąpiły zespoły taneczne: Mini Fuks I, Mini Fuks II, Mini Fuks III, Mini Fuks IV, Grupa Młodzieżowa oraz Grupa Reprezentacyjna Fuks prowadzone przez instruktora i choreografa, panią Teresę Świdecką – Węglarz. Układy taneczno-marszowe zaprezentowała sekcja mażoretek NCK „Sokół”, w której aktualnie działają trzy grupy wiekowe: młodsza, juniorek i seniorek. Opiekunem i instruktorem grupy jest pani Anna Stryjecka. W programie zaprezentowały się także zespoły taneczne działające w NCK „Sokół” – oddział w Zarzeczu. Instruktorem i choreografem grup: „Gagatki”, „Szok” i „Mała Finezja” jest pani Natalia Stępniowska. Na scenie zaprezentowały się również zespoły „Revers”, „Revel”  z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” – Oddziału w Nowosielcu będące pod opieką pani Kingi Kufel. Uzupełnieniem układów tanecznych były występy wokalne solistek: Ali Pająk, Małgorzaty i Magdaleny Hyły, Amelii Dąbek, Nikoli Madej i Emilii Wieleby, Oliwii Sarnikowskiej, Natalii Czopik, Zuzii Ulawskiej, Anny Michalskej i Julii Magdziak, Natalii Siek, Izy Lenczowskiej, Andżeliki Guściory oraz zespołu „Niżanki”, będących podopiecznymi pani Barbary Myśliwiec. Swoje talenty wokalne zaprezentowały również dzieci z Nowosielca prowadzone przez panią Jolantę Krawiec: Oliwier Szot, Oliwia Chamot, Monika Jaskot, Ewa Jaskot. Program koncertu „Wiosenne Figle” zakończył występ zespołu instrumentalno-wokalnego NCK „Sokół” pod kierownictwem pana Henryka Rzucidło. Ostatnim akcentem imprezy był występ iluzjonisty, który oczarował trikami najmłodszych uczestników. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie dla Kultury „Collegium” oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, oraz Urząd Gminy i Miasta Nisko.

Obejrzyj galerię zdjęć.


Niecodzienną atrakcją podczas spotkania towarzyskiego 10.06. br. w Zielonym Dworku w Nisku z okazji 50-lecia matury rocznik 1965 - 1968, było wystawienie spektaklu "Antygona w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego w reżyserii Marka Urbana przez Teatr "Kontynuacja" Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół". Ciekawostką jest fakt, iż aktorzy grający w tej sztuce są absolwentami Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Spektakl spotkał się z ciepłym i miłym odbiorem.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"