Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

    Niedzielny wieczór – 23 kwietnia br., w Niżańskim Centrum Kultury, upłynął w sentymentalnej atmosferze. Zgromadzona publiczność uczestniczyła w muzyczno – filmowym widowisku pt. „Wieczór w starym kinie”. Projekcje fragmentów filmów z okresu 20-lecia międzywojennego przeplatane były współczesnymi aranżacjami, stworzonymi specjalnie na potrzeby widowiska. „CAFE TRIO” w składzie: Diana Ciecierska, Piotr Gruszecki i Wojciech Kawa wykonali takie utwory jak: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Ada to nie wypada”, „Zimny drań” czy „Ach te baby”. W rolę narratora wcielił się aktor Teatru „Kontynuacja” – Mateusz Rychlak.

    Widowisko było ostatnim, pożegnalnym wydarzeniem na scenie „Sokoła”, przed rozbudową i modernizacją budynku.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    Dnia 6 kwietnia br. w sali wystawienniczej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” odbył się wernisaż wystawy retrospektywnej „WSPOMINAMY KLUB TWÓRCY AMATORA”. Na wystawie zostały zgromadzone różnorodne prace (rysunek, malarstwo, rzeźba, rękodzieło i fotografia) autorstwa osób, zrzeszonych w działającym w latach 80-tych przy niżańskim Domu Kultury, Klubie Twórcy Amatora.Klub był prężnie działającą komórką, skupiającą twórców z całego powiatu niżańskiego, który w latach swojej świetności skupiał ok. 30 osób. Członkowie ówczesnego klubu regularnie się spotykali, uczestniczyli w wystawach i plenerach.

    Wernisaż zgromadził liczne grono uczestników, dla których spotkanie po latach było okazją do rozmów wspomnień i refleksji.

     Wszystkich zainteresowanych wystawą  zapraszamy do NCK „Sokół’. Wystawa czynna będzie do 30 kwietnia 2017 r.

 Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.


    Grupa Reprezentacyjna Fuks Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" zdobyła III nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Taneczne Inspiracje 2017".
Czwarta edycja artystycznych zmagań odbyła się 1.04.2017 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "TRAMPOLINA SUKCESU".

Udział Grupy Reprezentacyjnej Fuks w ww. Festiwalu był znaczącym i jakże ważnym, niemal prestiżowym  wydarzeniem w kalendarium występów w obecnym sezonie artystycznym. Zespół zaprezentował układ taneczny "Król zwierząt" w bloku tańca nowoczesnego, w kategorii wiekowej 9 - 13 lat, w choreografii pani Teresy Śwideckiej - Węglarz.

Obejrzyj galerię zdjęć.

 

    W miniony piątek 24.03.br. aktorzy Teatru "Kontynuacja" Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" sztuką "Mniejsze dobro" Henryka Bardijewskiego w reżyserii Marka Urbana, rozpoczęli kolejną edycję Międzynarodowych Dni Teatru w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Spektakl spotkał się z miłym i ciepłym  przyjęciem.

    Natomiast licznie zgromadzona publiczność  w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli miała przyjemność obejrzeć ww. sztukę kilka dni wcześniej tj. 19.03.2017 r.

Obejrzyj galerię zdjęć:

- ze Stalowej Woli,
- z Tarnobrzegu.

  

W dniu 11 marca 2017 r. w Domu Kultury "Mors" Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się

IX Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Złoty Gryf 2017". 

Nisko reprezentowały dwie grupy taneczne NCK "Sokół" - Grupa Reprezentacyjna Fuks oraz Grupa Młodzieżowa. Obie formacje taneczne, których choreografem jest pani Teresa Świdecka-Węglarz, odniosły niebywały sukces.

Grupa Reprezentacyjna, w kategorii 7-12 lat, gdzie rywalizowało 29 zespołów, zdobyła II nagrodę - SREBRNEGO GRYFA 2017,natomiast Grupa Młodzieżowa, w kategorii 13-18 lat, gdzie udział wzięło 23 zespoły, otrzymała wyróżnienie.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"