Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Styczeń/Luty 2017


W niedzielne popołudnie 26.02.2017 r. na deskach "Sokoła" wystąpiła grupa teatralna ze Skopania pn. "Pozytywnie Skopani" z komedią "Next-ex" pióra Juliusza Machulskiego w reżyserii Wojtka Gwoździowskiego. Licznie zebrana publiczność nagrodziła aktorów owacjami na stojąco.

Obejrzyj galerię zdjęć.


    Przegląd Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne” już na stałe wpisał się w niżański kalendarz imprez, a w tym roku wypadła 12. edycja tej imprezy. W tegorocznym przeglądzie wystąpiło 36 zespołów, które zaprezentowały się w 3 kategoriach tanecznych: cheerleaderki, mażoretki i show dance. Na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 zaprezentowało się ponad 400 tancerzy nie tylko z Niska i powiatu niżańskiego. Gościliśmy grupy taneczne m.in. z Ustrzyk Dolnych, Jasła, Leżajska, Głogowa Młp., Tarnobrzega, St. Woli, Połańca czy Staszowa.

    Zmagania młodych tancerzy oceniało 3-osobowe jury w składzie: Aneta Markiewicz, Lidia Zastawna i Adam Robel. Jury przyznało w sumie 18 nagród i 4 wyróżnienia. Nagrody ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Nisko – Julian Ozimek.  

Alicja Sochacka

Protokół z obrad jury

Galeria zdjęć

12 lutego br. w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" gościł zespół "Kremenaros" prezentujący muzykę całego łuku Karpat.

Publiczność miała możliwość wysłuchania utworów łemkowskich, bojkowskich, ukraińskich, węgierskich czardaszy i huculskich kołomyjek.

Grupa "Kremenaros" została  wyjątkowo ciepło przyjęta przez zebranych słuchaczy.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    Koncertem  „Wieczór z kolędą” Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”  podsumowało czas imprez o charakterze świąteczno – noworocznym. W niedzielne popołudnie (29 stycznia ) na scenie Sokoła wystąpili seniorzy z Chóru „Echo” i  Niżańska Kapela Ludowa. Wiązankę utworów związanych z zimą i świętami Bożego Narodzenia zaprezentował także pasjonat muzyki akordeonowej  - Zygmunt Kunikowski.  Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała zarówno klasycznych kolęd i pastorałek, jak i mniej popularnych utworów utrzymanych w świątecznym klimacie.  Dopełnieniem muzycznych prezentacji była recytacja w wykonaniu aktora Teatru „Kontynuacja” NCK „Sokół” – Wiesława Kieżuna.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    Niżańska Kapela Ludowa do bogatej kolekcji nagród i wyróżnień dołożyła kolejne, III miejsce zdobyte podczas XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Jarosław 2017. Festiwal miał miejsce 21-22 stycznia 2017 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Droga do sukcesu nie była łatwa. Pierwszym elementem kwalifikacji było przesłanie nagrań, na podstawie których do przesłuchań konkursowych zakwalifikowano 35 wykonawców. Pomimo dużej konkurencji nasza kapela zachwyciła jury, co skutkowało otrzymaną nagrodą.

    Należy dodać, że niżańska kapela od ponad 40 lat popularyzuje i kultywuje tradycje ludowe w naszym regionie. W swoim repertuarze posiada również utwory biesiadne, muzykę podwórkową, popularną , a także kolędy i pastorałki. Bogaty repertuar i ciekawe opracowania muzyczne sprawiają, że kapela ciągle koncertuje i jest obecna na wielu imprezach w całym województwie. Prezentacje muzyczne niżańskich muzyków stanowią także ważny element życia artystycznego zarówno Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” jak i całego powiatu niżańskiego, o czym świadczą systematyczne występy na imprezach cyklicznych i okolicznościowych.

Alicja Sochacka

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"