Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wrzesień/Październik 2017

Niżańska Kapela Ludowa ponad 40 lat popularyzuje i kultywuje tradycje ludowe w naszym regionie. Bogaty repertuar i ciekawe opracowania muzyczne sprawiają, że kapela ciągle koncertuje i jest obecna na wielu imprezach w całym województwie. Członkowie kapeli swoje muzyczne umiejętności często prezentują podczas przeglądów i konkursów ludowych. Do bogatej kolekcji nagród i wyróżnień doszło im ostatnio kolejne osiągnięcie. Udział w I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Bieszczadia”, który odbył się 30.09.2017 r. w Solinie,  zakończył się zdobyciem II V-ce GRAND PRIX. Należy także dodać, że funkcję kierownika artystycznego od początku istnienia Niżańskiej Kapeli pełni Mieczysław Koziarz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów.

 

 


W środę, 18 października w restauracji Zielony Dworek odbyły się uroczyste obchody „Dnia Seniora 2017”. Impreza organizowana przez Terenowe Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nisku oraz NCK „Sokół” była zwieńczeniem realizowanego przez Stowarzyszenie dla Kultury „Collegium” zadania publicznego pod tytułem „Integracja środowiska seniorów poprzez zorganizowanie obchodów Dnia Seniora”. Środki na realizację tego zadania pochodziły z budżetu Gminy i Miasta Nisko. Imprezę swoim patronatem objął Burmistrz Gminny i Miasta Nisko - Julian Ozimek.

Obejrzyj galerię zdjęć.


Po wakacyjnej przerwie aktorzy Teatru "Kontynuacja" NCK "Sokół" wyruszyli na teatralne tournee począwszy od Gminnego Ośrodka Kultury w Zaleszanach.

W niedzielny wieczór 15 października br. Teatr wystawił cykl teatralny 2 X Fredro "Świeczka zgasła" i "Nikt mnie nie zna" w reżyserii Marka Urbana.

W kolejną niedzielę 22.10. 2017 r. aktorzy zawitają z ww. sztuką do Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Obejrzyj zdjęcia ze spektaklu w Zaleszanach.


W piątek, 13. października w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zorganizowało Dzień Edukacji Narodowej, na który Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimek zaprosił nauczycieli i pracowników oświaty. W trakcie uroczystości burmistrz złożył serdeczne życzenia oraz podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za wzorowe wykonywanie obowiązków, a część pedagogów otrzymała Nagrody Burmistrza za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, aktywny udział w życiu szkoły oraz działaniach promujących Gminę i Miasto Nisko. Uroczystości uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierownictwem pani Aliny Bytnar. Gwiazdą uroczystej gali był Andrzej Rybiński występujący przy akompaniamencie swojego syna Kacpra Rybińskiego.

Obejrzyj galerię zdjęć.


    W tegoroczną akcję narodowego czytania włączyli się aktorzy niżańskiego Teatru „Kontynuacja” oraz Niżańska Kapela Ludowa. Arcydzieło St. Wyspiańskiego „Wesele” prezentowali aktorzy: Marcin Folta, Wiesław Kieżun, Małgorzata Wierzbińska, Bogusław Pelc, Mateusz Rychlak, Mikołaj Siudy, Marek Urban, Michał Zagaja oraz Krzysztof Gawryś. Słowo o autorze czytanej lektury oraz kulisy powstania utworu przedstawił polonista niżańskiego liceum Marcin Folta.

    Akcenty muzyczne zafundowali nam muzycy: Mieczysław Koziarz, Tadeusz Kara oraz Jadwiga Koziarz.

    W scenerię niżańskiego Parku pięknie wpisały się lalki oraz stroje wykorzystane w granym przez niżańskich artystów widowisku teatralno – lalkowym „Wesele”.

    Warto  przypomnieć,  że  premiera  ww.  widowiska  odbyła  się  w  sali  NCK  „Sokół”, 11 listopada 2007 roku, a  niżańscy aktorzy wystawili sztukę w sumie 13 razy.  

Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"