Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Listopad/Grudzień 2018

W dniu 19 grudnia 2018 r. otwarto nową wystawę w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji pod nazwą „Szopka Bożonarodzeniowa”. Serce wystawy stanowią prace uczestników konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Niewątpliwą ozdobą ekspozycji jest szopka autorstwa niżańskich artystów Pauliny Kary i Tomasza Żbika.
Podczas otwarcia wystawy nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową oraz wręczenie nagród laureatom. Wyniki konkursu przedstawiła Alicja Sochacka, Dyrektor NCK „Sokół”, nagrody wręczali panowie: Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Zbigniew Kotuła, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Uroczystość uświetnił występ wokalistów NCK „Sokół”.
Szopki zgłoszone do konkursu są prześliczne, każda inna, niektóre z nich są naprawdę pomysłowe. Jury konkursu miało trudne zadanie. Niemniej sprostało zadaniu i przyznało 16 nagród oraz 12 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.
W kategorii I (Przedszkolaki) nagrody otrzymali: Kacper Gil z PSP nr 4 w Nisku, Anna Lewkowicz z PSP nr 6 w Nisku, autorzy pracy zbiorowej: Natalia Rurak, Błażej Rurak, Ignacy Rurak z PSP w Nowosielcu. Wyróżnienia przyznano: Milenie Pawlus z PSP nr 6 w Nisku, Dominikowi Koćmirskiemu z PSP w Nowosielcu, Izabeli Kozak z PSP w Nowosielcu, autorom prac zbiorowych: grupie „Plastusie” z Przedszkola nr 1 w Nisku, grupie „Misie” z Przedszkola nr 2 w Nisku, grupie „Myszki” z Niepublicznego Przedszkola Dom Misia.
W kategorii II (Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej) nagrody otrzymali: uczniowie klasy I z PSP w Nowosielcu (nagroda specjalna), autorzy pracy zbiorowej: Antonina Bąk i Jan Bąk z PSP w Racławicach (nagroda specjalna), Alicja Piróg z PSP w Racławicach, autorzy prac zbiorowych: Patrycja Potocka, Julia Łach, Blanka Walicka z PSP w Nowosielcu oraz Aleksandra Stój i Marzena Cebula z PSP w Nowosielcu. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Kacprowi Karczmarzowi z PSP nr 4 w Nisku, Alicji Kozioł z PSP nr 4 w Nisku  oraz Jakubowi Krasoniowi z PSP nr 5 w Nisku.

W kategorii III (Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej) nagrody przyznano: Amelii Dąbek z PSP nr 4 w Nisku, Katarzynie Łyko z PSP w Nowosielcu, autorkom pracy zbiorowej: Kindze Zagule, Amelii Potockiej, Katarzynie Rzeszutko z PSP w Nowosielcu oraz autorom pracy zbiorowej: Zuzannie Żbik i  Franciszkowi Żbikowi. Wyróżnienia otrzymali: Karol Kosek z PSP w Racławicach, Emilia Orłowska z PSP nr 4 w Nisku oraz Anna Orłowska z PSP nr 4 w Nisku.
W kategorii IV (Uczniowie klas VII-VIII oraz gimnazjaliści) przyznano nagrodę specjalną dla autorów pracy zbiorowej:Oliwii Skrzypek i Krzysztofa Skrzypka z PSP nr 4 w Nisku oraz nagrody dla: Aleksandry Marchut z PSP nr 4 w Nisku, Macieja Erdzika z PSP nr 4 w Nisku i autorów pracy zbiorowej: Barbary Jaskot, Adama Jaskota, Moniki Jaskot, Ewy Jaskot z PSP w Nowosielcu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji do 23 stycznia 2019 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

W dniu 13.12. br. Grupa Reprezentacyjna  FUKS Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" w ramach doskonalenia swoich umiejętności tanecznych, wzięła udział w warsztatach teatralnych z pedagogiem Kieleckiego Teatru Tańca. Warsztaty zostały poprzedzone obejrzeniem spektakularnego widowiska "Alicja w Krainie Czarów"w wykonaniu zawodowych tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzieży ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.
Spektakl pozwolił dzieciom przenieść się do magicznego świata fantazji, gdzie historia podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń została przedstawiona w niezwykle radosny i kolorowy sposób. W widowisku zostały zaprezentowane różnorodne style taneczne takie jak: stepowanie, rewia, musical, taniec jazzowy i współczesny, co z pewnością podkreśliło niezwykły wymiar przedstawienia.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Informujemy, że od 19 grudnia 2018 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji dostępna jest nowa, czasowa wystawa pod nazwą „Szopka Bożonarodzeniowa”. Głównym elementem ekspozycji jest wystawa prac uczestników konkursu na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. Towarzyszy jej oprawa graficzna przedstawiająca dzieje szopki oraz przykłady twórczości inspirowanej piękną tradycją związaną z kolędowaniem, jasełkami i szopkarstwem. Wystawa będzie można oglądać do 23 stycznia 2019 r. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.


   Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do wykonania różnego rodzaju ozdób świątecznych. Tym razem pasjonatki rękodzieła z Niska i Jarocina zjednoczyły siły uczestnicząc wspólnie w trzech spotkaniach warsztatowych.
   Efektem współpracy pomiędzy GOKSTiR w Jarocinie i NCK „Sokół” w Nisku był dwukrotny wyjazd do pracowni w Jarocinie, gdzie pod okiem florystki p. Małgorzaty Partyki powstały efektowne stroiki świąteczne, a instruktaż p. Izabeli Habudy pozwolił na wyczarowanie oryginalnych aniołów, malowanych na deskach. Z kolei Niżańskie Centrum Historii i Tradycji w Nisku, zamieniło się na chwilę w pracownię, gdzie kilkugodzinna praca pod kierunkiem p. Anity Ryby zaowocowała wykonaniem bombek choinkowych w technice powertex. Wspólne warsztaty były nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także okazją do snucia planów na kolejne twórcze spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

W dniu 29 listopada 2018 r., w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji odbył się koncert podsumowujący projekt pn. „Muzyczny wehikuł – w pogoni za przeszłością”. Inicjatywa realizowana przez Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury we współpracy z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” trwała trzy miesiące. W tym czasie zaplanowano działania, które umożliwiły dzieciom i młodzieży rozwijanie umiejętności i podniesienie poziomu techniki wokalnej.  Efektem zrealizowanego projektu jest piosenka z teledyskiem pn. „Muzyczny wehikuł”, którą oficjalnie zaprezentowano podczas koncertu podsumowującego.  Trzeba jednak zaznaczyć, że bohaterem projektu nie jest piosenka i teledysk, ale grupa wspaniałej młodzieży z Niska, których talent, energia i zaangażowanie pozwoliły stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, a wspólne działania, trud w nie włożony i zdobyte doświadczenia, z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu  „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna”.


Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"