Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maj/Czerwiec 2018


    Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” regularnie działa od 2010 roku. Jest stałym elementem wszystkich ważniejszych uroczystości patriotycznych i okolicznościowych nie tylko w Nisku, ale i okolicznościowych miejscowościach. Ich ośmioletni dorobek zamyka się liczbą ponad 100. występów i przemarszów.

    Szczególnie pracowity, ale i owocny był dla niżańskiej sekcji mijający sezon artystyczny 2017/2018. Dziewczęta oprawiały artystycznie niżańskie uroczystości patriotyczne i okolicznościowe, kilkukrotnie występowały wspólnie z Orkiestrą Dętą Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Uczestniczyły także w Przeglądach i Konkursach Taneczno - Mażoretkowych, z których przywiozły w sumie 14 czołowych nagród. Szczególnie cieszą nagrody zdobyte na Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej w Pustkowie - Osiedlu k. Dębicy oraz Mistrzostwach Polski Mażoretek w Leżajsku, z których dziewczyny przywiozły tytuły mistrza i wicemistrza Polski. Równie udane były prezentacje podczas XIII Przeglądu Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2018”, I Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Tanecznych w Kuźni Raciborskiej, czy III Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych w Głogowie Młp. Należy dodać, że oprócz występów grupowych, uznanie znalazły także choreografie przygotowane w duetach i zespołach trzyosobowych. Takie prezentacje przygotowały: Kaja Puzio i Natalia Siek z grupy juniorek oraz Kinga Kaczmarek, Wiktoria Kulec i Sabina Zielińska z grupy seniorek.  

    Wszystkie grupy Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mazoretek NCK „Sokół” niezmiennie od 2010 roku, pracują i rozwijają się pod kierownictwem p. Anny Różańskiej.

     Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.


    Reaktywacja spektaklu "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry w reżyserii Marka Urbana w dniu 23.06.br. w niżańskim Parku Miejskim, zwieńczyła rok artystyczny 2017/18. Młode pokolenie aktorów zrzeszonych w Teatrze "Kontynuacja" NCK "Sokół", mimo niesprzyjających warunków, wystawiło po raz 18. ww. sztukę. Należy dodać, że premiera "Ślubów Panieńskich" miała miejsce w listopadzie 2015 r. w sali widowiskowej NCK "Sokół".

    Dziękujemy publiczności, miłośnikom sztuki teatralnej za przybycie, którzy swoją obecnością docenili trud organizacji spektaklu w tak trudnych warunkach.

Obejrzyj galerię zdjęć.


    20 czerwca br., w sali wystawienniczej Oddziału NCK „Sokół” w Zarzeczu, odbyło się otwarcie wystawy prac uczestników zajęć plastycznych.  Wystawa stanowi podsumowanie 10-miesięcznej pracy młodych artystów w dziedzinie twórczości plastycznej i plastyczno – manualnej. Prezentowane na wystawie pracy powstawały w niżańskiej pracowni oraz oddziale zamiejscowym NCK „Sokół” w Zarzeczu. Różnorodność i ilość eksponowanych prac jest dowodem na to, że zajęcia były bardzo owocne,  a ich uczestnicy  z pewnością rozwinęli swoje zdolności, pasje i zainteresowania.

    Pieczę nad Ogniskiem Plastycznym od kilkunastu lat pełni artysta grafik – Stanisław Świeca, natomiast zajęcia plastyczno – manualne prowadziła w mijającym roku kulturalnym mgr sztuki Izabela Pataraniak.

    Otwarciu wystawy towarzyszyły akcenty muzyczne, które zaprezentowała wszystkim zgromadzonym solistka NCK „Sokół” – Patrycja Hawryło.

Obejrzyj galerię zdjęć.


    15-16 czerwca w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie odbyły się przesłuchania konkursowe IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży "Muzol" 2018 im. Henryka Pelli. Festiwal organizowany jest przez Śmigielskie Towarzystwo Kulturalne w Śmiglu. Solistka Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół" Klaudia Łacka w kategorii II (13 - 15 lat) zdobyła III miejsce, za utwór ,,To nie ja".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


    W dniu 17 czerwca 2018 r., w niżańskim Parku Miejskim odbyła się cykliczna impreza - Przegląd Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej „Szkatuła”. Koncert stanowił podsumowanie pracy artystycznej zespołów Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w mijającym roku kulturalnym. W przeglądzie wzięły udział dzieci i młodzież z zespołów tanecznych, wokalnych, mażoretkowych i instrumentalnych działających zarówno w Nisku, jak i oddziałach NCK-u, w Nowosielcu i Zarzeczu. Na scenie Amfiteatru zaprezentowało się prawie 300 uczestników różnorodnych zajęć, którzy przez ostatnie 10 miesięcy rozwijali swoje pasje i zainteresowania pod okiem instruktorów zatrudnionych w NCK „Sokół”.

    Na scenie wystąpiły zespoły taneczne działające w Nisku tj. Zespół Mini Fuks I, Mini Fuks II, Mini Fuks III, Mini Fuks IV, Mini Fuks V, a także Grupa Reprezentacyjna Fuks. Instruktorem zespołów jest p. Teresa Świdecka – Weglarz.  W programie koncertu znalazły się przerywniki wokalne w wykonaniu solistów oraz Zespołu Wokalnego Fuego, których opiekunem jest p. Dorota Nieradka.

    Po zespołach tańca nowoczesnego oraz występie wokalistów na scenie zaprezentowała się Sekcja Mażoretek,  którą niezmiennie od 2010 roku prowadzi p. Anna Różańska. W bloku tańca mażoretkowego wystąpiły Mini Mażoretki, Grupa Kadetek, Juniorek i Seniorek oraz nowa propozycja taneczna - Duety: Kaja Puzio, Natalia Siek oraz Kinga Kaczmarek i Wiktoria Kulec.

    W koncercie „Wiosenne Figle” wystąpiły także zespoły taneczne działające w Oddziale NCK „Sokół” w Zarzeczu – Mała Finezja, Szok, Gagatki, Gagatki Junior. Instruktorem grup jest p. Natalia Stępniowska. Swoje umiejętności na scenie zaprezentowały również zespoły działające w Oddziale NCK „Sokół” w Nowosielcu – Zespół Revers oraz Revel, których opiekunem jest p. Iwona Zaguła,  a także soliści pracujący pod okiem instruktora – p. Jolanty Krawiec. Programkoncertu „Wiosenne Figle” zakończyli uczniowie instruktora Pawła Różańskiego prezentując grę na instrumentach perkusyjnych.

    Przegląd Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej uświetnił Zespół Tańca Indyjskiego Nimbooda prezentując indyjski taniec filmowy łączący elementy klasycznych tańców indyjskich z indyjskim tańcem ludowym i tańcami zachodnimi.

    Współorganizatorem przedsięwzięcia było Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, a zadanie współfinansowała Gmina i Miasto Nisko.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"