Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Marzec/Kwiecień 2018

Niżańskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jak co roku rozpoczęła Msza św. w Sanktuarium św. Józefa.

Po Mszy złożono kwiaty przed Figurą Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, a następnie korowód prowadzony przez Reprezentacyjną Sekcję Taneczną Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”  i Orkiestrę Dętą OSP z Zarzecza poprowadził społeczność niżańską na Plac Wolności, gdzie odbyła się część oficjalna. Po wystąpieniach Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Juliana Ozimka oraz Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, nastąpił Apel Pamięci, który zakończył się salwą honorową. Tradycyjnie już delegacje złożyły wieńce przed Pomnikiem Wdzięczności. W oficjalnych obchodach udział wzięli: Kompania Honorowa Garnizonu Nisko, Harcerze Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku, Poczty Sztandarowe, Bractwo św. Józefa, Mażoretki oraz Orkiestra Dęta OSP z Zarzecza. Obchody uświetniła także klasa mundurowa z PSP Nr 5 w Nisku im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich. Uroczystości majowe na Placu Wolności zakończył pokaz artystyczny formacji Mażoretek i zespołu FUEGO.

Obejrzyj galerię zdjęć.


    Pierwszy dzień maja 2018 roku, grupa seniorek  Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” spędziła w gorącej atmosferze Otwartych Mistrzostw Mażoretek, Cheerleaderek i Tamburmajorek Polski Południowo – Wschodniej, które odbyły się w Pustkowie – Osiedlu k. Dębicy. W Mistrzostwach wzięło udział blisko 700 tancerzy z województwa: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.

    Niżańska grupa przywiozła w sumie 5 laurów. Zespołowo seniorki zdobyły dwie nagrody: I nagrodę za przemarsz w defiladzie i II za występ na scenie. Ponadto dziewczęta przygotowały jeszcze układy w duetach i trio. Kinga Kaczmarek, Wiktoria Kulec i Sabina Zielińska zdobyły I nagrodę w kategorii – duo/trio flaga seniorki, także I nagrodę zdobył duet Kaja Puzio i Natalia Siek w kategorii - duo/trio/ baton juniorki. Kolejna prezentacja w wykonaniu Kingi Kaczmarek i Wiktoria Kulec w kategorii duo/trio baton seniorki także przyniosła tancerkom I nagrodę.

    Należy dodać, że wszystkie grupy Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek NCK „Sokół” niezmiennie od 2010 roku, pracują i rozwijają się pod kierownictwem p. Anny Różańskiej.

    Udział niżańskiej sekcji w Mistrzostwach mimo, że stresujący i męczący z pewnością był także źródłem nowych doświadczeń, umiejętności i wrażeń artystycznych.

Alicja Sochacka


Obejrzyj galerię zdjęć.


Dzień Flagi Rzeczypospolitej to jedno z najmłodszych świąt państwowych obchodzonych w Polsce. Jego głównym celem jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.  27 kwietnia br. na Plac Wolności w Nisku zgromadziło się ponad 500 dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy i Miasta Nisko. Przedszkolakom towarzyszyła klasa mundurowa z PSP Nr 5. Program artystyczny, na który składały się okolicznościowe piosenki, wiersze i układy taneczne miał na celu uczczenie niżańskich obchodów Dnia Flagi. W uroczystości uczestniczył Burmistrz GiM Nisko – Julian Ozimek oraz Starosta Niżański – Rober Bednarz.

Obejrzyj galerię zdjęć.


25.04.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie odbyły się eliminacje wstępne 23 Konkursu Piosenki ,,WYGRAJ SUKCES". Soliści Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół" otrzymali nominację do kolejnego etapu konkursu. Nominowane zostały: Oliwia Sarnikowska ( Kat. I ) , Karolina Guściora (kat. III). Wyróżnione natomiast zostały : Amelia Dąbek (Kat. II) , Nikola Madej (Kat. III) , Anna Michalska (kat. III).
Gratulujemy !!!

Obejrzyj galerię zdjęć.


20.04.2018 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się III Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej ,,Wszystko jest poezją". W kategorii soliści nagrody otrzymali wokaliści Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół' w Nisku:
 
I miejsce Oliwier Szot
II miejsce Klaudia Łacka
III miejsce Karolina Guściora 
Laureaci Konkursu otrzymają nagrody oraz wystąpią podczas ,,Dożynek Powiatu Niżańskiego 2018". 
 
Gratulujemy naszym zdolnym artystom!

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"