Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Styczeń/Luty 2018


    Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” artystycznie uczciło tegoroczne Święto Kobiet. Trzy formacje niżańskiej placówki kulturalnej przygotowały okolicznościowy program. Piosenki i utwory muzyczne zaprezentowane przez solistki i zespół „Fuego” oraz młodzieżowy zespół wokalno – instrumentalny przeplatane były poezją recytowaną przez niżańskich aktorów Teatru „Kontynuacja”. Zwieńczeniem wieczoru był mini recital w wykonaniu Dominika Dudzika przy akompaniamencie gitarzysty Dominka Maślacha.

    Występy wokalne przygotowane zostały pod kierownictwem p. Doroty Nieradki, opiekunem artystycznym zespołu wokalno - instrumentalnego jest p. Henryk Rzucidło, natomiast reżyserii i koordynacji  całego programu podjął się p. Marek Urban.

    Koncert był także okazją do złożenia życzeń wszystkim Paniom, które w imieniu własnym i Burmistrza GiM Nisko złożył Przewodniczący Rady Miejskiej p. Waldemar Ślusarczyk.

Obejrzyj galerię zdjęć.


W minioną niedzielę 25.02.br.aktorzy Teatru "Kontynuacja" Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół"wystawili w Domu Kultury w Zarzeczu dwie jednoaktówki "Świeczka zgasła" i "Nikt mnie nie zna"Aleksandra Fredry w reżyserii Marka Urbana.
Cykl teatralny spotkał się z miłym i ciepłym przyjęciem przez licznie zgromadzoną publiczność.

Obejrzyj galerie zdjęć.


XIII Przegląd Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne” już za nami. W tegorocznym przeglądzie wystąpiło 36 zespołów, które zaprezentowały się w 3 kategoriach tanecznych: cheerleaderki, mażoretki i show dance. Na parkiecie hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 zaprezentowało się ponad 530 tancerzy nie tylko z Niska i powiatu niżańskiego. Gościliśmy grupy taneczne m.in. z Ustrzyk Dolnych, Jasła, Jedlicza, Biłgoraja, Krasnegostawu, Zaklikowa, Leżajska, Głogowa Młp., Tarnobrzega, St. Woli, Połańca czy Staszowa.

Zmagania młodych tancerzy oceniało 3-osobowe jury w składzie: Karolina Bacza, Lidia Zastawna i Adam Robel, które przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W KAT. TANECZNEJ SHOW-DANCE, kat wiekowa I (7-12 lat)

I nagroda – FUKS –GRUPA REPREZENTACYJNA z NCK „Sokół” w Nisku
II nagroda – KLEKS II ze Staszowa
III nagroda – MINI FUKS I z NCK „Sokół” w Nisku 

W KAT. TANECZNEJ SHOW-DANCE, kat wiekowa II (powyżej 12 lat)

I nagroda – KLEKS ze Staszowa
II nagroda – KIK z Domu Kultury w Pysznicy
III nagroda – BLACK SOUL’S z Krasnegostawu

W KAT. TANECZNEJ MAŻORETKI, kat wiekowa I  (7-12 lat)

I nagroda – MINI ALTRO z Głogowa Małopolskiego
II nagroda – GRUPA KADETEK REPREZENTACYJNEJ SEKCJI TANECZNEJ MAŻOERTEK z NCK „Sokół”
III nagroda –SZERMOSSO z Bojanowa

W KAT. TANECZNEJ MAŻORETKI, kat wiekowa II  (powyżej 12 lat)

I nagroda – GRUPA SENIOREK REPREZENTACYJNEJ SEKCJI TANECZNEJ MAŻOERTEK z NCK „Sokół”
II nagroda – ALTRO z Głogowa Małopolskiego
III nagroda – GRUPA JUNIOREK REPREZENTACYJNEJ SEKCJI TANECZNEJ MAŻOERTEK z NCK „Sokół”

W KAT. TANECZNEJ CHEERLEADERS, kat wiekowa I  (7-12 lat)

I nagroda – MINI SHAKE DANCE z Ustrzyk Dolnych
II nagroda – MINI MINI SHAKE DANCE z Ustrzyk Dolnych
III nagroda – CHEERLEADERKI STARS z Krasnegostawu

W KAT. TANECZNEJ CHEERLEADERS kat wiekowa II  (powyżej 12 lat)

I nagroda – SHAKE DANCE z Ustrzyk Dolnych
II nagroda – LILIA LEŻAJSK GRUPA STARSZA
III nagroda – CHEERLEADERS NEXUS II z Krasnegostawu


WYRÓŻNIENIA – JUMP z Biłgoraja
WYRÓŻNIENIA – SZEPT z Leżajska
WYRÓŻNIENIA – DIGRES II z Połańca
WYRÓŻNIENIA – FANTAZJA z Krasnegostawu
WYRÓŻNIENIA – LILIA GRUPA MŁODSZA z Leżajska

Nagrody w konkursie ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Nisko – Julian Ozimek.

Obejrzyj galerię zdjęć.


     Ponad 200 dzieci i młodzieży skorzystało z oferty zaproponowanej przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”. Uczestnicy zajęć feryjnych rozwijali swoje zdolności wokalne, taneczne, rękodzielnicze i plastyczne. Efektem zajęć plastycznych było poznanie techniki linorytu, wykonanie prac techniką zdobniczą decoupage oraz malowanie gipsowych odlewów. Cykl warsztatów plastycznych zakończył wyjazd do Centrum Edukacji Dziecięcej w Stalowej Woli na wystawę „Machiny Leonarda da Vinci”. Amatorzy prac rękodzielniczych poznali nowe techniki wykonując anioły z powertexu oraz kwiaty z foamiranu. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia wokalno – aktorskie, które zakończył koncert uczestników tych warsztatów. Atrakcją dla najmłodszych były piątkowe projekcje bajek dla dzieci.

Obejrzyj galerię zdjęć.

na I Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej ,,Na Skrzydłach Ducha" organizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie


    17.02.2018r. w sobotę Zespół Fuego Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół" w Nisku  w składzie: Oliwia Karaś, Patrycja Hawryło, Paulina Pitak, Klaudia Łacka, Krzysztof Sobiło w Kategorii III ( Gimnazjum,szkoła średnia ) otrzymał I miejsce za utwór ,,Dobranoc Panowie". 18.02.2018 r. w niedzielę w kategorii II ( szkoła podstawowa I - III ) III miejsce otrzymała Oliwia Sarnikowska za piosenkę ,,Góry do Góry", w Kategorii IV ( szkoła podstawowa IV - VI) I miejsce zdobyła Klaudia Łacka za piękne wykonianie utwóru ,,Kiedyś", w kategorii IV ( Gim., Liceum ) III miejsce należy do Karoliny Guściory za piosenkę ,,Wariatka Tańczy". Instruktorem artystycznym Zespołu FUEGO oraz Solistów NCK ,,Sokół" jest Dorota Nieradka.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"