Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

Siedziba Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" od 11.09.2017 r. została przeniesiona do PSP nr 5 w Nisku przy ulicy Tysiąclecia 12A. /wejście od strony Tesco/.

Administracja NCK "Sokół" mieści się na II piętrze pok. 213


Tegoroczne uroczystości związane z 99. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą św. za Ojczyznę w Sanktuarium św. Józefa. Po nabożeństwie przedstawiciele władz złożyli kwiaty pod „Tablicą Katyńską” i „Tablicą Żołnierzy AK”, po czym wszyscy zgromadzeni w uroczystym korowodzie prowadzonym przez Reprezentacyjną Sekcję Taneczną Mażoretek NCK „Sokół” i Orkiestrę Dętą OSP z Zarzecza przeszli na Plac Wolności.

Podczas uroczystości w hołdzie bohaterom wygłoszony został Apel Pamięci, a Kompania Reprezentacyjna Garnizonu Nisko oddała salwę honorową. Następnie Przedstawiciele Władz Gminy i Miasta Nisko, Powiatu oraz liczne delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności. Na koniec uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu Zespołu Wokalnego „Niżanki” z NCK „Sokół”.

Tradycyjnie w uroczystościach udział wzięli m.in. Kompania Reprezentacyjna Garnizonu Nisko, Poczty Sztandarowe, Bractwo św. Józefa, Jednostka Strzelecka Związku Strzeleckiego „Strzelec Józefa Piłsudskiego” w Nisku, Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku, mundurowa klasa III„a” z PSP nr 5 w Nisku im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj26
W ostatnim tygodniu49
W ostatnim miesiącu398
Wszystkich65116

VCNT - Visitorcounter

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"