Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

Siedziba Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" od 11.09.2017 r. została przeniesiona do PSP nr 5 w Nisku przy ulicy Tysiąclecia 12A. /wejście od strony Tesco/.

Administracja NCK "Sokół" mieści się na II piętrze pok. 213


    W dniu 17 czerwca 2018 r., w niżańskim Parku Miejskim odbyła się cykliczna impreza - Przegląd Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej „Szkatuła”. Koncert stanowił podsumowanie pracy artystycznej zespołów Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w mijającym roku kulturalnym. W przeglądzie wzięły udział dzieci i młodzież z zespołów tanecznych, wokalnych, mażoretkowych i instrumentalnych działających zarówno w Nisku, jak i oddziałach NCK-u, w Nowosielcu i Zarzeczu. Na scenie Amfiteatru zaprezentowało się prawie 300 uczestników różnorodnych zajęć, którzy przez ostatnie 10 miesięcy rozwijali swoje pasje i zainteresowania pod okiem instruktorów zatrudnionych w NCK „Sokół”.

    Na scenie wystąpiły zespoły taneczne działające w Nisku tj. Zespół Mini Fuks I, Mini Fuks II, Mini Fuks III, Mini Fuks IV, Mini Fuks V, a także Grupa Reprezentacyjna Fuks. Instruktorem zespołów jest p. Teresa Świdecka – Weglarz.  W programie koncertu znalazły się przerywniki wokalne w wykonaniu solistów oraz Zespołu Wokalnego Fuego, których opiekunem jest p. Dorota Nieradka.

    Po zespołach tańca nowoczesnego oraz występie wokalistów na scenie zaprezentowała się Sekcja Mażoretek,  którą niezmiennie od 2010 roku prowadzi p. Anna Różańska. W bloku tańca mażoretkowego wystąpiły Mini Mażoretki, Grupa Kadetek, Juniorek i Seniorek oraz nowa propozycja taneczna - Duety: Kaja Puzio, Natalia Siek oraz Kinga Kaczmarek i Wiktoria Kulec.

    W koncercie „Wiosenne Figle” wystąpiły także zespoły taneczne działające w Oddziale NCK „Sokół” w Zarzeczu – Mała Finezja, Szok, Gagatki, Gagatki Junior. Instruktorem grup jest p. Natalia Stępniowska. Swoje umiejętności na scenie zaprezentowały również zespoły działające w Oddziale NCK „Sokół” w Nowosielcu – Zespół Revers oraz Revel, których opiekunem jest p. Iwona Zaguła,  a także soliści pracujący pod okiem instruktora – p. Jolanty Krawiec. Programkoncertu „Wiosenne Figle” zakończyli uczniowie instruktora Pawła Różańskiego prezentując grę na instrumentach perkusyjnych.

    Przegląd Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej uświetnił Zespół Tańca Indyjskiego Nimbooda prezentując indyjski taniec filmowy łączący elementy klasycznych tańców indyjskich z indyjskim tańcem ludowym i tańcami zachodnimi.

    Współorganizatorem przedsięwzięcia było Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, a zadanie współfinansowała Gmina i Miasto Nisko.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"