Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

Siedziba Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" od 11.09.2017 r. została przeniesiona do PSP nr 5 w Nisku przy ulicy Tysiąclecia 12A. /wejście od strony Tesco/.

Administracja NCK "Sokół" mieści się na II piętrze pok. 213


    Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” regularnie działa od 2010 roku. Jest stałym elementem wszystkich ważniejszych uroczystości patriotycznych i okolicznościowych nie tylko w Nisku, ale i okolicznościowych miejscowościach. Ich ośmioletni dorobek zamyka się liczbą ponad 100. występów i przemarszów.

    Szczególnie pracowity, ale i owocny był dla niżańskiej sekcji mijający sezon artystyczny 2017/2018. Dziewczęta oprawiały artystycznie niżańskie uroczystości patriotyczne i okolicznościowe, kilkukrotnie występowały wspólnie z Orkiestrą Dętą Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Uczestniczyły także w Przeglądach i Konkursach Taneczno - Mażoretkowych, z których przywiozły w sumie 14 czołowych nagród. Szczególnie cieszą nagrody zdobyte na Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej w Pustkowie - Osiedlu k. Dębicy oraz Mistrzostwach Polski Mażoretek w Leżajsku, z których dziewczyny przywiozły tytuły mistrza i wicemistrza Polski. Równie udane były prezentacje podczas XIII Przeglądu Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2018”, I Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Tanecznych w Kuźni Raciborskiej, czy III Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych w Głogowie Młp. Należy dodać, że oprócz występów grupowych, uznanie znalazły także choreografie przygotowane w duetach i zespołach trzyosobowych. Takie prezentacje przygotowały: Kaja Puzio i Natalia Siek z grupy juniorek oraz Kinga Kaczmarek, Wiktoria Kulec i Sabina Zielińska z grupy seniorek.  

    Wszystkie grupy Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mazoretek NCK „Sokół” niezmiennie od 2010 roku, pracują i rozwijają się pod kierownictwem p. Anny Różańskiej.

     Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"