Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Festiwal „W krainie baśniowej piosenki”

Witajcie w naszej bajce….a ta bajka to nic innego jak pierwsza edycja Festiwalu pn. „W krainie baśniowej piosenki”. Przedsięwzięcie odbyło się 25 października 2019 r., w sali widowiskowej NCK „Sokół”. Inspiracją do zorganizowania festiwalu o takiej tematyce jest zamiłowanie niżańskiej młodzieży do wykonywania piosenek bajkowych. Najpopularniejsze z nich młodzi wykonawcy zaprezentowali niżańskim szkołom jeszcze w 2016 r. ,w ramach Widowiska Wokalno – Filmowego pod tą samą nazwą. Barwne widowisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem, stąd pomysłodawczyni Festiwalu – Dorota Nieradka (instruktor wokalny NCK „Sokół”) kontynuowała baśniową przygodę również w roku bieżącym.
Swój udział w Festiwalu zgłosiło 51 młodych wykonawców z Niska, Stalowej Woli, Harasiuk, Zdziar, Nowosielca, Ulanowa, Jeżowego, Stanów, Zarzecza, Krzeszowa, oraz Jastkowic. W jury zasiedli Magdalena Drozd (przewodnicząca), Dominika Swara oraz Błażej Mokrzak.
Niewątpliwie, największą popularnością cieszą się piosenki z bajek Disneya, które podbijają serca dzieci na całym świecie, a i niejednemu z dorosłych utkwiły w pamięci. Niemniej jednak podczas Festiwalu zaprezentowane zostały perełki z dawnych lat, polskie bajkowe hity, które słuchamy zawsze z sentymentem....czyli m.in. piosenki z Akademii Pana Kleksa, czy piosenka z bajki o sympatycznej pszczółce Mai.
Festiwal to nie tylko okazja do prezentacji dorobku artystycznego solistów oraz wymiany doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, ale przede wszystkim popularyzacja śpiewania piosenek o tematyce bajkowej, które towarzyszą nam, jako odbiorcom, od najwcześniejszych lat życia, lubimy do nich wracać, a jak stwierdził sam Hans Christian Andersen - Życie to najbardziej zdumiewająca bajka.

Monika Jagiełło

Czytaj więcej...