Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

      Zajęcia plastyczno – manualne w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” prowadzone są od 2005 roku. Inicjatorem powstania tych zajęć była absolwentka wydziału artystycznego UMCS w Lublinie - Paulina Kara, która wspólnie z Tomaszem Żbikiem stworzyła niecodzienną pracownię. Uczestnicy wykorzystując różnorodne materiały (papier, sznurek, drut, kawałki płótna itp.) wykonywali oryginalne lalki, maski, ozdoby świąteczne oraz biżuterię. Efektem prowadzonych wówczas zajęć były lalki, wykorzystane w widowisku teatralno – lakowym „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, wystawionym przez Teatr „Kontynuacja” NCK „Sokół” w listopadzie 2007 roku.

    Obecnie nad rozwojem zdolności plastyczno – manualnych uczestników zajęć czuwa Tomasz Żbik. Z oferty korzystają dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Wykonują przede wszystkim różne zwierzątka (konie, krowy, wielbłądy, owce, kozy itp.). Praca polega na wykonywaniu figurki z plasteliny, która później zalewana jest gipsem tworząc w ten sposób formę. Produkt uzupełnia się masą papierową, którą po wyschnięciu nakłada się na druciany stelaż. Powstały w ten sposób szkielet wymaga jeszcze dokładnego  wykończenia i pomalowania. Efekty pracy uczestników zajęć plastyczno – manualnych można obserwować podczas wystaw podsumowujących poszczególne lata pracy artystycznej w NCK „Sokół”

 

 

 

Zapowiedzi

sobota, 26 sierpień 2017
Dni Niska - Święto Chleba 2017

Szukaj na stronie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj8
W ostatnim tygodniu151
W ostatnim miesiącu515
Wszystkich60620

VCNT - Visitorcounter

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"