Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lipiec/Sierpień 2013

Oferta wakacyjna NCK „Sokół” przygotowana dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zajęć poprzez zabawę rozwijali głównie talenty plastyczne, plastyczno-manualne i wokalne. Mieli również okazję wziąć udział w nieobozowej akcji  letniej oraz skorzystać z oferty wakacyjnego kina. Dodatkową atrakcją był koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży biorących udział w warsztatach wokalnych oraz wspólne grillowanie. W seansach filmowych udział wzięło 152 uczestników natomiast w warsztatach i zajęciach tematycznych 65 osób. Ponadto podczas wakacji w Niżańskim Centrum Kultury odbywały się próby młodzieżowego zespołu instrumentalnego, teatru oraz zespołu break dance.

Obejrzyj galerię zdjęć z wakacji.

    Dnia 16.08.2013 roku, w sali Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” odbyło się otwarcie wystawy rysunku metaforycznego Jacka Frąckiewicza. Autor prac jest malarzem, grafikiem, ilustratorem. Ukończył studia na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.

   Dorobek artystyczny pana Jacka jest bardzo bogaty. Świadczy o tym ponad 120 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą oraz udział w ponad 800 wystawach zbiorowych malarstwa, grafiki, ilustracji i rysunku satyrycznego na całym świecie. Prace autora znalazły odbiorców i uznanie m.in. w Niemczech, Austrii, Chorwacji, Serbii, Szwecji, Danii, Włoszech czy Ukrainie. Jacek Frąckiewicz to laureat 104 nagród i wyróżnień krajowych i międzynarodowych konkursów. Jego prace publikowane były w ponad 30 tytułach prasowych.

   Organizatorami przedsięwzięcia jest Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Towarzystwo Ziemi Niżańskiej.

   Wszystkich zainteresowanych twórczością Jacka Frąckiewicza zapraszamy do NCK „Sokół’. Wystawa czynna będzie do  30 września 2013 r.

 

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"