Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Listopad/Grudzień 2013

    18 grudnia 2013 r. zespół wokalny FUEGO wraz z akompaniamentem Wojciecha Kawy z Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół”, artystycznie uświetnił Spotkanie Wigilijne w Jednostce Wojskowej w Nisku. Zespół w składzie: Dominika Majdańska, Agnieszka Skiba, Patrycja Hawryło i Karolina Wołosz zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki tworząc nastrojową atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

    Instruktorem zespołu wokalnego NCK ,,Sokół” jest Dorota Marut.

Obejrzyj galerię zdjęć.

17 grudnia 2013 r. na Placu Wolności w Nisku odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców Niska, połączone z kiermaszem ozdób świątecznych przygotowanym przez świetlice środowiskowo-profilaktyczne z terenu Gminy i Miasta Nisko oraz oddziały zamiejscowe NCK "Sokół" z Zarzecza i Nowosielca. Spotkaniu towarzyszył poczęstunek w postaci potraw wigilijnych przygotowanych przez harcerzy Komendy Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku.

Ważnym elementem spotkania było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez komendanta hufca ZHP – p. Dariusza Wasyla na ręce burmistrza gminy – p. Juliana Ozimka.

Podczas spotkania wręczono nagrody laureatom konkursu „Na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową” organizowanego przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” od kilku lat. Spotkanie artystycznie uświetnił Zespół Wokalny NCK „Sokół”.

Obejrzyj galerię zdjęć ze spotkania.

Solistki z zespołu wokalnego Niżańskiego  Centrum Kultury ,,Sokół” Andżelika Guściora  i Monika Bielecka wystąpiły podczas XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży ,,Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, który odbył się 14 grudnia 2013 r. w Nowohudzkim Centrum Kultury w Krakowie. Koncert Galowy emitowany był przez TVP, 15 grudnia 2013 r.

 Instruktorem artystycznym Zespołu Wokalnego NCK ,,Sokół” jest Dorota Marut.

 Obejrzyj galerię zdjęć z festiwalu.

     8 grudnia 2013 r. w sali widowiskowej NCK "Sokół" odbył się koncert "Melodie z czterech stron świata". Repertuar z utworami Anny German w wykonaniu Mileny Siembidy z towarzyszeniem zespołu wokalnego i instrumentalnego pod kierownictwem Ryszarda Marchewki zachwycił niżańską publiczność. 

    Milena Siembida – jedna z niewielu osób, która dzięki swym walorom głosowym może zmierzyć się z wokalnymi wymaganiami, jakie stawia repertuar i sposób wykonywania utworów Anny German. Obie bowiem panie natura obdarzyła rzadkim głosem, charakteryzującym się bardzo rozległą skalą, określanym jako sopran spinto.

    W koncercie zabrzmiały „melodie z czterech stron świata” – utwory polskie, rosyjskie, włoskie, amerykańskie, hiszpańskie, cygańskie czy greckie.  W programie pojawiły się i powszechnie znane przeboje i utwory nieco już dziś zapomniane, zabrzmiała muzyka klasyczna i wywodząca się z folkloru różnych krajów, a także światowe standardy i popularne piosenki.

    W przerwach pomiędzy utworami publiczność wysłuchała fragmentów biograficznej książki pt. „Anna German o sobie”. 

Ryszard Marchewka – fortepian

Katarzyna Bednarz – skrzypce

Paweł Gielarek – gitara basowa

Jan Kiedrzyński – perkusja

 oraz

Aleksandra Szymańska – śpiew i skrzypce

Alina Stępień – śpiew i flet poprzeczny

 słowo –

Sylwia Wojdyła

 śpiewała:

Milena Siembida

Obejrzyj galerię zdjęć z koncertu.

    Jedną z form propagujących sztukę recytatorską przez placówki kulturalne są różnego rodzaju konkursy. Dnia 9 grudnia 2013 r., Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” było organizatorem eliminacji miejsko – gminnych XI Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Gimnazjalnych. W tegorocznych eliminacjach wzięli udział reprezentanci 4 gimnazjów z terenu Gminy i Miasta Nisko. Każdy z gimnazjalistów prezentował dwa wiersze dowolnie wybranych autorów. Komisja konkursowa oceniając wykonawców brała pod uwagę: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników, interpretację tekstu literackiego, kulturę żywego słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Trzyosobowe Jury w składzie: Grzegorz Prokop (instruktor ds. teatru w MDK w Stalowej Woli), Beata Lewicka (nauczyciel, aktor i reżyser Teatru „Tradycja”) i Jolanta Szoja (kierownik Oddziału Zamiejscowego NCK „Sokół” - DK w Zarzeczu) przyznało 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Na nagrodę zasłużyły: Natalia Dąbek (Gimnazjum nr 3), Andżelika Rodzeń (Gimnazjum w Zarzeczu) i Dominika Śnios (Gimnazjum nr 2), natomiast wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Kołodziej (Gimnazjum nr 1), Ilona Kozioł (Gimnazjum nr 3) oraz Weronika Toporowska (Gimnazjum w Zarzeczu). Laureatki konkursu ponownie zaprezentują się podczas Finału edycji konkursu, który odbędzie się 13 grudnia br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Organizator eliminacji – Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zadbało o to, aby laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książek, a wszyscy uczestnicy upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Alicja Sochacka

 Obejrzyj galerię zdjęć z konkursu

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"