Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wrzesień/Październik 2013

W dniu 24 października 2013 roku soliści zespołu wokalnego Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół”, zostali nagrodzeni  w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej, który odbył się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:
dzieci w wieku przedszkolnym – wyróżnienie zdobyła Julia  Szostak (5 lat) za piosenkę ,,Urodzinowy prezent”;
szkoła podstawowa kl. I – III – wyróżnienie zdobyła Angelika Guściora za wykonanie piosenki „Myszka z komputera”;
szkoła podstawowa kl. IV – VI - I nagrodę otrzymała Karolina Guściora (11 lat) za prezentację utworu „Gwiazda filmowa”.
Instruktorem artystycznym zespołu wokalnego Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół” jest Dorota Marut.

Obejrzyj galerię zdjęć z konkursu.

W sali widowiskowej NCK „Sokół" w Nisku 20 października odbyła się uroczysta gala z okazji Jubileuszu 80-lecia nadania praw miejskich miastu Nisko. Był to wieczór, podczas którego podsumowano dotychczasowy rozwój miasta, a także podziękowano osobom, które szczególnie wyróżniły się na arenie miasta.

Obchody jubileuszowe swoją obecnością uświetniło wielu znakomitych gości. Wśród nich znaleźli się samorządowcy, zasłużeni dla miasta, honorowi obywatele oraz przedstawiciele wielu organizacji i instytucji, a także mieszkańcy Niska. Uroczystości rozpoczęły się od prezentacji filmu „Czas na Nisko", który został zrealizowany specjalnie z okazji 80-lecia i przedstawia najważniejsze zmiany, które zaszły w całej gminie na przestrzeni ostatnich lat, a było ich bardzo dużo. Najważniejsze to rewitalizacja centrum miasta, wymiana kolektora w ulicy Kościuszki, modernizacja stacji uzdatniania wody, budowa zbiornika retencyjnego w Podwolinie, czy szereg inwestycji drogowych i sportowych.

Czytaj więcej...

W dniu 11 października 2013 r., w sali widowiskowej NCK "Sokół" obyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości zasłużonym nauczycielom wręczono nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, a o oprawę artystyczną zadbał zespół wokalno - instrumentalny NCK "Sokół". Dodatkową niespodzianką dla wszystkich nauczycieli był koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem.

 Obejrzyj galerię zdjęć.

Dnia 29 września 2013 roku zespół wokalny „FUEGO” z Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół”, zaprezentował się na Przeglądzie Pieśni Religijnej w Ulanowie. Koncert odbył się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury. Zespół w składzie: Dominika Majdańska, Monika Bielecka, Karolina Wołosz, Agnieszka Skiba, wykonał dwie pieśni religijne: ,,Ojcu Świętemu śpiewajmy” oraz ,, Niech unosi mnie”. Instruktorem artystycznym, który przygotował zespół jest  Dorota Marut.

     Kapela Ludowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” zdobyła II nagrodę na III Głogowskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych „Wykopki 2013”.

    Osiągnięcie jest tym cenniejsze, że w muzycznych zmaganiach, które odbyły się 22 września w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim wzięło udział prawie 20 kapel i zespołów śpiewaczych z całego województwa podkarpackiego.

     Niżańska Kapela Ludowa istnieje ponad 30 lat. Towarzyszyła ZPiT „Racławice” oraz ZPiT „Siarkopolanie”. Posiada bogaty repertuar z regionu krakowskiego i rzeszowskiego, jak również kolędy i pastorałki. Występowała na wielu przeglądach, konkursach i festiwalach folklorystycznych, często o zasięgu międzynarodowym. Na co dzień uświetnia  imprezy okolicznościowe, biesiadne i religijne. Kilkudziesięcioletnia praca przyniosła szereg nagród i wyróżnień.  Do ostatnich zaliczyć należy: I nagrodę w Międzynarodowym Przeglądzie Kapel „Chmielaki Krasnostawskie 2010” oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Będzinie 2013.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"