Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zachęca do odwiedzania nowej placówki wystawienniczej pod nazwą „Niżańskie Centrum Historii i Tradycji”.
Mieści się ona w dawnej Oficynie Pałacowej w Nisku, w której poprzednio mieściła się Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Tadeusza Kościuszki 1).

Standardowe godziny pracy placówki:

poniedziałek, wtorek - godz. 9.00 – 17.00.
środa - godz. 10.00 – 17.00
czwartek, piątek – godz. 9.00 – 17.00
W przypadku zainteresowania zwiedzaniem grupowym prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, w celu ustalenia szczegółów – tel.: 881 200 349, email: oficyna.nisko@gmail.com

Niebawem kolejny wernisaż w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. W niedzielę, 8 grudnia 2019 r., o godz. 17.00 otwieramy wystawę prac Izabeli Habudy z Niska. Wystawa nosi tytuł "Drewnioły". Artystka zaprezentuje prace wykonane z naturalnych tworzyw, wśród których króluje drewno. Wstęp na wydarzenie wolny. Zapraszamy serdecznie.
 
Wystawę będzie można oglądać do 15 stycznia 2020 r.

Od 22 listopada 2019 r. można oglądać nową, stałą ekspozycję w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Jest to wystawa pod nazwą „Jest takie miejsce… Nisko – osada, wieś królewska, dobra kameralne, powiat, miasto”. Wystawa przedstawia dzieje Niska od czasów pierwszego osadnictwa do czasu II wojny światowej. Zapraszamy do odwiedzin indywidualnych i grupowych. Szkoły i instytucje prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z NCHiT w celu ustalenia szczegółów.

Czytaj więcej...

W sobotę, 19 października 2019 r., otwarto wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego. Wystawa w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji jest elementem obchodów 90. Rocznicy urodzin artysty, realizowanych przez Muzeum Historyczne w Sanoku. Sobotni wernisaż rozpoczęła prelekcja pana Wiesława Banacha, przyjaciela Zdzisława Beksińskiego, dyrektora sanockiego muzeum. Nasz gość opowiadał o życiu i twórczości artysty. Po tym interesującym wprowadzeniu zgromadzeni mogli obejrzeć 34 fotografie, które zawisły w niżańskiej galerii. Ostatnią atrakcją wieczoru była prezentacja filmu, z rodziną Beksińskich w roli głównej. Wystawę można oglądać do 29 listopada. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"