Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zachęca do odwiedzania nowej placówki wystawienniczej pod nazwą „Niżańskie Centrum Historii i Tradycji”.
Mieści się ona w dawnej Oficynie Pałacowej w Nisku, w której poprzednio mieściła się Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Tadeusza Kościuszki 1).

Standardowe godziny pracy placówki:

poniedziałek, wtorek - godz. 9.00 – 17.00.
środa - godz. 10.00 – 17.00
czwartek, piątek – godz. 9.00 – 17.00
W przypadku zainteresowania zwiedzaniem grupowym prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, w celu ustalenia szczegółów – tel.: 881 200 349, email: oficyna.nisko@gmail.com

W piątkowy wieczór, 6 września 2019 r., otworzyliśmy nową wystawę w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Tym razem prezentujemy wspaniałe fotografie Jacka Wnuka - artysty i podróżnika pochodzącego z Niska. Uczestnicy piątkowego spotkania wysłuchali prelekcji na temat podróży i kawałka świata, który inspiruje naszego gościa, a także obejrzeli film dokumentalny z wyprawy fotograficznej autora w ukraińskie zakątki. Wystawę „Karpaty Wschodnie” można oglądać do 15 października. Zapraszamy serdecznie. 

Czytaj więcej...

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na wystawę fotografii Jacka Wnuka pod tytułem „Karpaty Wschodnie”. Składają się na nią czarno-białe fotografie, które autor wykonał podczas wielokrotnych podróży po magicznej karpackiej prowincji. Wystawa pozwala poczuć atmosferę ukraińskiej części łuku Karpat ciągnących się od Bieszczadów aż po Czarnohorę. Wystawę będzie można oglądać w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji od 6 września 2019 r. do 15 października 2019 r. 

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy,
 który odbędzie się 06.09.2019 r. o godz. 18.00,
 
w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

Podczas wernisażu spotkanie autorskie z prezentacją podróżniczą.
Wstęp wolny.

JACEK WNUK urodził się w Nisku, tutaj chodził do szkoły podstawowej i średniej. Dwie największe pasje - wędrówki górskie i fotografowanie zdecydowały o kolejnych etapach edukacji. Ukończył Geografię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, a następnie zdobył dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia.

Jacek Wnuk jest autorem albumu fotograficznego „Karpaty Wschodnie” wydanego w 2014 r., twórcą i redaktorem portalu internetowego www.KarpatyWschodnie.pl, współautorem tekstów albumu fotograficznego „Huculszczyzna” Krzysztofa Hejke, autorem wystaw fotograficznych, prezentacji i wystąpień na festiwalach podróżniczych. Był organizatorem i uczestnikiem wielu wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka. Uczestniczył w Pomarańczowej rewolucji w Kijowie, pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii. Zawodowo zajmuje się fotografią użytkową, reklamową, przyrodniczą i reportażową, projektami graficznymi, foto-edycją, obróbką zdjęć, przygotowaniem publikacji do druku.

Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"