Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

Niżańskie Centrum Kultury "Sokół" posiada w swoich strukturach trzy domy kultury (w Nisku, Zarzeczu i Nowosielcu), prowadzi również kino.

Odbiorcami działalności Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" są wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Nisko oraz mieszkańcy i instytucje z zaprzyjaźnionych miejscowości (w tym również za granicą). Wśród adresatów działalności znajdują się zarówno dzieci i młodzież jak i osoby dorosłe oraz seniorzy.

Niżańskie Centrum Kultury "Sokół" realizuje zadania w zakresie upowszechniania wartości ogólno-narodowej, regionalnej i środowiskowej, tworzenia kultury i sztuki poprzez działalność animacyjną, sprzedaż dóbr kultury.
Podstawowym celem jest pozyskiwanie i przygotowanie społeczeństwa do czynnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości. Działalność programowa Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" obejmuje przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu lokalnym, powiatowym, wojewódzkim i międzynarodowym. Wśród podejmowanych inicjatyw znajdują się koncerty, wystawy, konkursy recytatorskie, spotkania autorskie, akcje/uroczystości okolicznościowe, imprezy kulturalno-rozrywkowe i przedsięwzięcia wyjazdowe.

Wśród priorytetów działalności NCK "Sokół" jest prowadzenie stałych (regularnych) spotkań dla dzieci i młodzieży w ramach kół zainteresowań oraz zajęć nieregularnych w okresie przerwy wakacyjnej czy ferii zimowych. Organizowane są również stałe zajęcia taneczne, plastyczne, plastyczno-manualne, teatralne, muzyczne (wokalne i nauka gry na instrumentach), modelarskie oraz lekcje języków obcych (język włoski).

Przy Niżańskim Centrum Kultury "Sokół" działają amatorskie zespoły instrumentalne oraz kapela ludowa.
Istotnym elementem działalności jest również pomoc organizacyjna udzielana innym placówkom, a także współpraca z nieformalnymi grupami przy organizacji różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych.

 

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"