Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Stowarzyszenie dla Kultury „Collegium” swoją działalność rozpoczęło w 2012 r. Inicjatorem powstania tego typu organizacji był Edward Horoszko – dyrektor Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w latach 2005 – 2012. Collegium, jako organizacja pozarządowa, wspiera wszelkie działania artystyczne, z naciskiem na rozwój zespołów działających przy Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Ponadto celem statutowym stowarzyszenia jest m.in. pomnażanie dorobku kulturalnego, realizowanie oraz wspieranie inicjatyw obywatelskich na rzecz rozwoju społecznego czy też edukacja kulturalna dzieci, młodzieży i dorosłych.

Od początku swojej działalności członkowie stowarzyszenia starają się pozyskiwać środki publiczne na realizację celów statutowych. Dzięki zadaniom publicznym zrealizowanym w 2012 i 2013 roku m. in. Orkiestra Kameralna i Rozrywkowa zyskała nowe instrumenty, a sekcja Mażoretek mogła dumnie maszerować w nowych strojach podczas zarówno przedsięwzięć patriotycznych, jak i rozrywkowych organizowanych na terenie naszej gminy.

Kreatywność członków stowarzyszenia w zakresie pozyskiwania środków to nie wszystko. W czerwcu 2012 r. przedstawiciele Collegium z inicjatywy prezesa – p. Małgorzaty Rzucidło wcielili się w role bajkowych postaci przygotowując widowisko muzyczne pn. „Czerwony Kapturek – czy warto słuchać mamy?”. Bajka wystawiona 3 czerwca w niżańskim Parku Miejskim była prezentem dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka. Przy realizacji przedsięwzięcia nieocenioną pomocą służyli aktorzy teatru "Kontynuacja" Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" oraz pracownicy Ochronki w Nisku – za co im serdecznie dziękujemy!

 

                                                                                  Monika Jagiełło - skarbnik SdKC

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj16
Wczoraj23
W ostatnim tygodniu16
W ostatnim miesiącu270
Wszystkich64284

VCNT - Visitorcounter

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"