Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Oliwia Chamot i Oliwier Szot reprezentowali Gminę Nisko na Dożynkach Powiatowych w Harasiukach, które odbyły się 18 sierpnia 2019 r Za występ otrzymali podziękowania oraz upominki z rąk Starosty Powiatu Niżańskiego Pana Roberta Bednarza oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Sylwestra Daśko. Wśród publiczności obserwującej występy młodych wokalistów był Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości Pan Marcin Warchoł.

Czytaj więcej...


15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane także świętem Matki Boskiej Zielnej delegacja dzieci z Domu Kultury wzięła udział  w uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym w Nowosielcu, w czasie której poświęcony został wieniec przygotowany przez dzieci i dorosłych opiekunów w ramach zajęć  wakacyjnych. Podczas Mszy św. delegacje dzieci oraz dorosłych zaniosły  do ołtarza  dary eucharystyczne, w których znajdowały się plony i owoce naszej Ojczystej ziemi.

O oprawę muzyczną zadbały uczestniczki zajęć wokalnych razem ze swoją opiekunką.

Czytaj więcej...

W dniach od 1do 17 sierpnia w Domu Kultury w Nowosielcu trwały przygotowywania do dożynek parafialnych oraz powiatowych. Dorośli wspólnie z dziećmi przygotowywali zboża, zioła, kwiaty , które wykorzystane zostały do uwicia pięknych wieńców dożynkowych. Podczas wspólnych prac  młodszemu pokoleniu przekazana została wiedza o kanonach wicia wieńca tradycyjnego, o zasadach jakie trzeba zachować, a także symbolice związanej z obrzędami dożynkowymi.

Czytaj więcej...

W dniach 27-28 lipca 2019 roku kolejny raz odbyła się największa w Gminie Jeżowe impreza plenerowa Wakacjonalia – Dni Gminy Jeżowe. Drugiego dnia imprezy jednym z punktów był zorganizowany konkurs kulinarny „SMAKI JEŻYNY” skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń, które zgłosiły chęć udziału w konkursie i prezentowały swoje stoiska podczas imprezy. Za udział w konkursie kulinarnym Koło Gospodyń Wiejskich „Nowosielczanki” otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek. Dziękujemy Organizatorom za miłe przyjęcie.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"